Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja azt, hogy nem...

Mi okozhatja azt, hogy nem bírom a vastablettát? Iszonyatos hasfájást okoz, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Eddig ahányszor mentem vérvételre, a vasam mindig egy picikét alacsony volt, a határérték környékén.

Picit fáradékonynak is éreztem magam az elmúlt időkben, így gondoltam, veszek vaspótló készítményt - bár egyébként igyekszem odafigyelni, hogy egyek elég olyan ételt, ami magas vastartalmú, de nem árthat a plusz.

A helyzet az, hogy brutális hasfájást okoz minden hasonló készítmény nálam. Vagyis eddig háromféle tablettát és kétféle pezsgőtablettát próbáltam, mindegyiknél ugyanaz - egy-két napig semmi, majd utána elkezd égni és görcsölni a gyomrom. Ha abbahagyom a készítmény szedését, másnapra vagy legkésőbb harmadnapra nyom nélkül elmúlnak a panaszaim.

Semmilyen más tablettánál nem tapasztaltam hasonlót (szedtem már többféle vitamint, magnéziumot, illetve ugye alkalmanként az orvos által felírt gyógyszereket, de egyik se okozott még enyhe tüneteket se).

Vastartalmú élelmiszerek közül a bármiféle hús enyhe rosszullétet okoz, a többi (gabonák, hüvelyesek, tojás, stb.) semmit.


Ilyet tapasztalt már más is? Miért készít ki ennyire egy sima vastabletta? Mi okozhatja?


2020. febr. 27. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy a tabletta valamelyik összetevője okozza a mellékhatásokat és nem maga a vas (vasvegyület). Ha zöldfőzeléket vagy megfelelő bogyósgyümölcsöt eszel (sóska, spenót, brokkoli, ribizli) az is tartalmaz megfelelő mennyiségű vasat
2020. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem orvos mondta, hogy szedjél vasat, akkor ne szedjél. Hatással van a bélrendszerre. Általában szorulást okoz.

Úgyhogy ez pont az, amit nem lehet csak úgy szedni.

Ha legközelebb mész orvoshoz, akkor mondd el neki. És ha valóban szükség van vasra, akkor majd ő elmondja, hogy milyen formában lenne jó, vagy mit lehet tenni, hogy ne legyenek ezek a tünetek.

2020. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Probald ki a solgartol a gentle iron-t en azt szedem pont azert hogy ne bantsa a pocim es nem is bantja.
2020. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek szeded? Ha orvos írja fel, akkor szólni kell, és ír fel másikat, rengetegen érzékenyek rá.

A recept nélkül kapható készítményekben nagyon kevés vas van, mivel eleve kevéssé hasznosul teljesen felesleges szedni.

2020. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szorulást? Nálam hasmenést okoz. :)))


Nem szedem akkor, nem ragaszkodok hozzá, egyszerűen kíváncsi vagyok, furcsa ez, hogy csak ez okoz tüneteket, és vajon miért lehet. :)

2020. febr. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!