Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért álmodunk összevisszaságo...

Miért álmodunk összevisszaságokat, nagyon rosszakat, és egyáltalán. Nem is tudunk aludni, ha előző este szó szerint degeszre zabáltuk magunkat nehéz ételekkel?

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért, mert olyankor a szervezeted pihenne, de mivel degeszre zabálta magát vki, akkor a beleibe gyűlik a legtöbb vér, és a belei nem pihennek, az agyba meg kevesebb vér jut és emiatt nem úgy működik, mint kéne. Szerintem. Ezért is van, hogy egy kiadós ebéd után olyan könnyen el tud aludni az ember, mert a vér nagy része a belekbe gyűlik össze, és emiatt olyan fáradtnak érzi magát az ember. (tudom hogy a kettő üti egymást, de mégis így van, szerintem) :)
2008. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!