Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha fehérjeport iszok reggel/dé...

Ha fehérjeport iszok reggel/délután az káros az egészségemre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sportoló, csak szimplán szeretem a fehérjeporokat (nutriversumos) és délelőtt, délután munka közben jól esik ezt iszogatni. Reggelizni nem szoktam, helyette iszok egy fehérje shaket (vízzel) reggel és a délelőtt folyamán, ebédet rendesen eszek, változatosan, általában egészséges ételeket. Délután megint iszogatom a fehérjét, emiatt vacsorázni sok esetben nem szoktam, de azért van, hogy eszek, ekkor általában egy szendvicset. Így összességében ideális mennyiségű kalóriát viszek be, a szénhidrát és szírbevitel optimális,a fehérje meg nagyon magas, de nem tudom, ez jó vagy rossz igazából, milyen hatással van a szervezetemre.
2020. márc. 6. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Két dolog van. Az egyik az, hogy a túlzottan magas fehérjebevitel fölöslegesen túlterheli a vesédet. Ettől nem feltétlen lesz bajod, de lehet. Úgy gondolj rá, mint a dohányzás-tüdőrák kapcsolatára: nem minden dohányos lesz tüdőrákos, de nagyon megnöveli a valószínűségét.


A másik, amiről egyszer hallottam, de érdemes lehet utánanézned, hogy a fehérjeporok bizonyos elágazó láncú fehérjéket is tartalmaznak. Ez a testépítőknek nem gond, mert beépül az izmaikba és ott nem csinál bajt, sőt egyenesen szükséges. De ha nem erre használja fel a szervezet, akkor ártalmasak. Erre nem tudok forrást adni, de érdemes lehet utánanézned, hogy valós probléma, vagy hoax.

2020. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úristen ekkora marhaságokat mint amit az első összehordott.


Tudod miből készül az a fehérje? Tejből. Na most ha tejet iszol lesz bajod? Megiszol egy adagot olyan mint ha megennél egy szelet sült csirkemellet. Az ártalmas???

2020. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát nagyon nem olyan, mintha megenne egy húsvér állat husiját...:) ez tele van nyomja kémiai cuccal.
2020. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!