Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez az ibs, vagy más, akinek...

Ez az ibs, vagy más, akinek van ibs annak milyen panaszai vannak?

Figyelt kérdés
Pár éve, kezdődött az,hogy bizonyos ételek és italok után,de nem mindig,elkap egy erős hasgörcs, csikarás , hányinger,és nagy wc-zés után ami hig széklet formájában távozik többnyire,de olyan is van, hogy rendes az állaga,de ezután jobb a gyomrom. Van amikor többször kell elmennem wc-re de 2nél többször nem. Ma is így volt. Igaz az utóbbi napokban sok édességet ettem,de volt székletem,de ma kicsit nyálkásabb volt. Most azt érzem, hogy éhes vagyok, Viszont pár falatnál többet nem tudtam enni. Voltam háziorvosnál,ezzel évekkel ezelőtt, ő mondta nekem először ezt az ibs dolgot. Nem küldött tovább,csak azt hiszem görcsoldót írt rá.
2020. márc. 11. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ibs,de azért az nem feltétlenül jár ilyen súlyos tünetekkel. Nekem pl.kimerül.annyiban,hogy puffadok,görcsöl pláne ha feszültebb vagyok. Legalább kellene egy étel intolerancia vizsgálat (laktóz,glutén),azt nekem is csináltak, kizárni a dolgot. Hasi ultrahang is alap lenne. Ha a hasmenés allandó, széklet tenyésztés. Menj másik orvoshoz, mert lehet más oka is ennek. Az IBS-t szívesen ráaggatják mindenkire ha nem tudják mi a baja.
2020. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hova mehetnék szakrendelésen belül, allergia vizsgálatra? Úgy értem melyik csoporthoz tartozik ez .: Belgyógyászat vagy más?
2020. márc. 11. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Belgyógyászaton is nézhetik,persze. Gasztroenterológián. Ott ha esetleg verből kimutatnak valamit,tudnak kezelni is meg további vizsgálatokra beutalni.
2020. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy barátnőmnek pont ilyen tünetei voltak,mellé a gyomra is fájt meg időnként hányt. Nála kiderült,hogy gluténérzékeny. De őt rendesen kivizsgálták. Szóval ne hagyd annyiban.
2020. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az igazság az ,hogy én tartok attól is,hogy nálam ez pszichés eredetű. Ugyanis,emetofobiam van,(hányás fobia), mindig ugyan ezeket eszem. Tény , hogy ma több édeset ettem. Úgy kezdtem a napot ,hogy ettem egy pár darab linzer sütit, megkívántam,aztán 10 órakor ,tejberizst. Illetve be tehet meg az is nálam,hogy ma múlik el a mensim ,illetve meleg front is van,mert ehez a tünethez társul még az,hogy nagyon álmos vagyok. Szokott ilyen napom lenni, de elfog múlni. A hasam nem fáj, csak émelygek,meg nem igazán esik jól semmi.
2020. márc. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!