Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kezdő vegetáriánus vagyok...

Kezdő vegetáriánus vagyok hogyan alakitsam ki az etrendemet?

Figyelt kérdés
2020. márc. 15. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Minek kezdesz bele olyanba, amiről még ennyi fogalmad sincsen??!

Divatból?

2020. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Első: nem divatból csak jobb lenne olyanoktol tanácsot kapni akik már gyakorlotabbak úgymond ebben mivel a családban nincs senki aki vega lenne
2020. márc. 16. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem vega, hanem vagy vegán vagyok. Annyi a különbség, hogy én semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztok. Tehát se tejtermékeket, se tojást, se zselatint. Leírok neked pár ötletet, hogy kb miket szoktam enni nagyjából. Hátha ez segít picit. Már ha erre vonatkozott a kérdés.


Reggelik:

- zabkása gyümölcsökkel

- banánpalacsinta

- zöldturmix

- zabkeksz


Ebêd/vacsora:

- krumplipaprikás

- vöröslencse bolognai

- tofu rántotta

- grízes/káposztás/krumplis/mákos/diós tészta

- zöldségfasírt

- lecsó


Stb.. Nagyon sok variáció van. Csak írd be a keresőbe, hogy vegán/vega receptek


Ha arra voltál kíváncsi, hogy melyik makrótápanyagból mennyit egyél pl hogy mennyi fehérjére van szükséged és ezt hogy fedezd, arra az a válaszom, hogy ha eszel hüvelyeseket, magas fehérjetartalmú gabonákat (pl hajdina, quinoa) és mérsékelten olajos magvakat is. Akkor simán megvan a napi fehérjeszükséglet. A WHO 0,8 g fehérjét ajánl kilógrammonként. Ha 50 kg vagy pl, akkor pl csak 40 g fehérjére van szükséged. Ez simán megvan egy nap. Kaloriabazis.hu-n meg tudod nézni hogy mennyi fehérjét eszel.

2020. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!