Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étrend a...

A vegetáriánus étrend a segítségemre tudna lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok. Gondolkozok rajta, hogy áttérek a vegetáriánus életmódra. A fő ok nálam az, hogy eléggé csúnya, pattanásos az arcbőröm. Ha nektek volt hasonló panaszotok előtte, ez segített helyre tenni? Azt olvastam, hogy a húsokban nagyon sok hormon van.

Továbbá mikben segít még? Érdekelne, hogy az emésztés, anyagcsere hogyan változott nálatok :) Esetleg energikusabbak vagytok? Köszönöm a válaszokat!


2020. jan. 14. 17:31
 1/5 gublug ***** válasza:

Szia.

Sokaknal semmi sem valtozik a valtaskor. Nalam sem. Nem erzunk semmit.

Viszont van ismerosom aki sokkal jobban van miota vega lett: fogyott, energikusabb.


Figyi. Valtsal. 2-3 het utan ugyis erzed majd. Barmikor visszaterhetsz a korabbi etrendedhez.

2020. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neki nem segített:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__102635..

Nekem az vált be, hogy nem eszem tejtermékeket, és nagyon kevés feldolgozott élelmiszert fogyasztok. Semmilyen hústól nincsenek pattanásaim. Van, akinek az étolaj illetve egyes olajos magvak (pl. földimogyoró) okoznak pattanásokat.

2020. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A husok elhagyasa meg nem fog magaban segiteni. Peksutik, edessegek, csokolade, magvak is okozhatnak pattanast. Egy megfeleloen osszeallitott vegan/vega tejmentes etrend tudna segiteni. Sokaknak a tejtermekek okoznak pattanasos tuneteket, hiszen a tej gyulladast okozhat a szervezetben es elhagyasaval a tunetek javulnak/megszunnek. Vegakent is nagyon fontos a tiszta etrend. :)

Egyik ismerosom meselte, hogy o megprobalt vega lenni, de iszonyuan pattanasos lett tole es haziorvos javaslatara visszatert a hushoz. Finoman rakerdeztem, hogy mit evett, valasz: kakaos csigat. Es nem ertette, hogy a pattanas nem a hus hianya miatt, hanem a sok peksuti miatt jott ki. :D (A haziorvosrol is megvan a velemenyem.)

Sajnos sok minden okozhat allergias, pattanasos tuneteket. Nem biztos, hogy neked pont az fog segiteni ami masokon, de erdemes probalkozni. Szerintem erdemes kiprobalnod a hus es tejtermekek elhagyasat 1-2 honapra. Nekem a tej elhagyasaval azonnal javult a borom (vegan vagyok). :)

2020. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

4 éves korom óta (!!!) vagyok vegetáriánus.

Az, hogy szimplán átállsz erre az étrendre és felcímkézed magad vegetáriánusnak, SEMMIT nem jelent.

Attól még nem lesz egészségesebb, energikusabb valaki, hogy elhagyja a húst. Nem ezen múlik. Bár én nem tudok a másik oldalról nyilatkozni, születésem óta undorodom a hústól és soha nem tekintettem rá ételként. Ennek ellenére nem vetek meg senkit, aki megeszi, csak ne előttem tegye. 😅

Szóval: tinédzserként olyan pattanásos voltam, mint az állat. Az anyagcserém pedig kórosan lassú volt, nem mellesleg hiába ettem keveset, minden rám rakódott, és fogalmam sem volt, hogy miért.

Aztán évekkel később kiderült, hogy inzulinrezisztens vagyok. Amióta megemeltem a zsírbevitelemet, elhagytam a cukrot, az ÖSSZES gabonafélét, rizst, krumplit, az összes magas glikémiás indexű gyümölcsöt és gyökérzöldséget, rekord idő alatt lefogytam, felgyorsult az anyagcserém, és már évek óta tartom a súlyomat. Az arcbőröm is jóval homogénebb, nagyon ritkán jelennek meg rajta kiütések, - azok is csak azokban a bizonyos periódusokban.


Az, hogy a vegetáriánus/vegán étrend kollektíven, minden ember bőrén segít, egy kegyetlen nagy bullshit. A pattanásokat számos dolog okozhatja: allergia, étel/anyag érzékenység, hormonok, IR (mint nálam), vagy egyszerűen még abban korban vagy.

2020. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hormonalis okai vannak a probelmadnak, keress fel egy orvost.


Viszont a vegan etrend masban segithet. Ebben a videoban megismerheted az elonyeit:


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!