Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jelenthet problémát, ha...

Jelenthet problémát, ha nagyon sok kakaót fogyasztok? (cukrozatlan)

Figyelt kérdés
Havi 0,5-1 kg simán elfogy.

2020. ápr. 2. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
2020. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nyersen eszed???? :-O
2020. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Neem :D zabkásába szórok, vagy sütéshez használom
2020. ápr. 2. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Aszonygya a mondás, jogy még a jóból is megárt a sok.
2020. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sokan úgy gondolják, hogy a kakaó nagyon egészséges, amiben részben igazuk is van, viszont a kakaónak vannak sajnos rossz hatásai is. Pl. károsítja az agyat és a központi idegrendszert, továbbá koffeint is tartalmaz, ami függőséget okozhat. Kis mennyiségben szerintem nem okoh drasztikus károkat, de ilyen sok mennyiségben, azért vigyáznék vele. Nem kell teljesen elhagynod, de a felét legalább lecserélhetnéd karobporra. Ennek nagyon hasonlít az íze a kakaóporhoz. De vigyázz mert vam belőle édes (ami szerintem finomabb) meg keserű is. A szafi márkás tuti, hogy finom :)
2020. ápr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, teobromin van benne.

Az idegrendszert milyen módon károsítja?

2020. ápr. 19. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. fél óráig kerestem azt a cikket, amit egyszer olvastam róla, be akartam ide linkelni, de egyeszerűen sehol sem találom. Lehet azóta leszedték. :(


Azt hogy milyen módon károsítja, arra nem emlékszem, azért akartam újra elolvadni, de hogy károsítja azt tuti benne volt a cikkben

2020. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!