Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1-2 pohár kóla ártalmas?

Napi 1-2 pohár kóla ártalmas?

Figyelt kérdés
Elősször is bocsánat ha rossz kategóriát választottam.Az lenne a kérdésem, hogy napi 1-2 kóla ártalmas nagyon?

2020. ápr. 14. 15:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Na köszönöm szépen a válaszokat!Ahogy elnézem, 1-2 pohár kóla nemnagyon fog megártani.
2020. ápr. 14. 20:29
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogyha iszol kólát jó rá egy 20 perc múlva fogmosás. Fogat beleraktuk kólába 1 óra múlva már nem volt a fogból semmi...
2020. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

8-as vagyok nem hazudtam a súlyomról kedves 9-es és már nem iszom annyi kólát mint anno, te aki sose iszol egy két pohárnál többet honnan veszed hogy hazudok?

Mellesleg amikor még ittam 5-6 évvel

ezelőtt rendszeresen 52 voltam, van róla rendes orvosi papirom is érdekel? Gyereknek voltam duci kicsit olyan 5-6(os koromban (60 kiló felett) naponta elfogyott vagy két liter akkoriban , mire 14 lettem leadtam kb 10 kilót és csak utána döntöttem úgy hogy kezdem megunni és egyre kevesebbet ittam


Nem reklámozni akarom de amennyire itt leszóljátok, hogy ez meg az lesz tőle, az túlzás. Akkor hizol ha hajlamos vagy rá és egyáltalán nem figyelsz a súlyodra. Nem attól lesz valaki túlsúlyos hogy szereti a kólát, ez hülyeség. Nyilván nem olyan egészséges, nincs benne sem vitamin meg semmi, de ha évtizedekig lehet anélkül inni hogy bajod lenne tőle akkor nem kell beszaratni másokat, hogy ez meg ez lesz tőle miközben te még soha nem is tapasztaltad.

2020. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Hát, nem azért, de aki ingyen hozzájut, az wc pucolásra használja a kólát, és jól hat. Kipróbáltam, mert nem akartam elhinni, és tényleg.

Az indiaiak meg -akik gyártják is- a földeken gyomirtásra használják az egy-egy gyártási folyamatban maradékot.


Mi meg -már aki- megisszuk.

2020. ápr. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ecettel is tisztitanak wc-t es azt meg ugyanugy megeszed, szoval ezzel most nem mondtal olyan hu de nagyot.
2020. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

15

A tisztítószernek jó ecetet nem "eszem meg". De a kólát élvezeti cikknek gyártják, nem olcsó, és akik másra használják, mint "élvezetre", azok a ráírt címke-csomagolás nélkül használják.

Persze ez is sok mindent elmond.

2020. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Érdekesen táplálkozik itt valaki, csecsemő kora óta literszám nyakalja a kólát (szép kis nevelés), és ecetet eszik. Hát azért a kérdezőnek nem ajánljuk - mindkettő kivonja a kalciumot a csontokból (a kóla foszforsav tartalma), fogakból, és a túlsúlyon kívül csontritkulást is okoz. A szomjat nagyon jól oltja, nyáron néha egy-egy pohárka legurulhat, de több nem ajánlott, és főleg nem naponta több pohár.
2020. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mondtam hogy a tejfogaim feketék voltak, nyilván azóta már nem úgy csinálom a dolgokat, de attól még tény hogy ez így történt

A nevelésembe meg örülnék ha nem szólnál bele mert megnézném mit kezdenél egy csecsemővel aki addig ordít amig nem adod oda neki amit akar, tartson az bármeddig. Anyám nem háztartásbeli volt folyamat dolgozott, megértem hogy semmi kedve nem volt engem hallgatni egész éjjel. De mint mondtam ez a múlt, felnőttem, vannak fogaim, nincs csont- sem fogritkulásom sem és egészséges vagyok, oh és nem vagyok elhizva sem. És nem a nagymárkákat ittam hanem az olcsóbbakat, dubla cukor ez az, még sem tapasztaltam magamon semmit abból amit az itteniek szerint kellett volna.

2020. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%

nem szólok a nevelésedbe előző, sőt nem is érdekelsz.

A kérdezőhöz szólok, és a kérdésere felelek.

"mert megnézném mit kezdenél egy csecsemővel aki addig ordít amíg nem adod oda neki amit akar"

- megnézhetted volna, és nagyon sok esetben megfigyelheted, hogy NEM adnak neki pálinkás-kenyeret (mint volt egyes népi bódító "elhallgattatás") és cukros üdítőt sem adnak. De mint mondtam, nem te vagy alapvetően itt a téma, hanem a kérdésre NORMÁLIS VÁLASZT kell adni, tanácsot, és nem olyat "áá én is kibírtam és itt vagyok ragyogok" Egyébként ragyogj, legyél jól, te vagy az "üdítő (cola)kivétel". Attól még amiket írtam, orvosi szempontból helytállóak.

2020. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!