Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetnék, hogy tudjak...

Mit tehetnék, hogy tudjak reggel enni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és suli miatt, reggeli kapkodások stb eléggé régóta eltűnt a mindennapjaimból a reggeli fogyasztása. Viszont most elkezdtem edzeni, + hízni szeretnék, és muszáj reggeliznem (gabonapehelyre gondoltam :D)

viszont reggel valahogy annyira rossz a gyomrom hogy nem kívánok semmi ételt, és egyszerűen nem tudok enni reggel... este mindig elhatározom hogy na reggel de bereggelizek, de mire oda kerül a sor egyszerűen elmegy az étvágyam, de ahogy telnek az órák megjön egyébként.

mit tehetnék? Picit hányingert érzek talán és étvágytalanságot reggel.

18/f



2020. ápr. 23. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ugyanez volt velem is. kb 17-18 éves koromtól kb 24-25ig egyszerűen nem tudtam enni. hányingerem lett az ételtől, fájt a hasam, szenvedtem. évekig tartott hogy rászoktassam magam legalább egy reggeli kávéra. szilárd dolgot a mai napig nem tudok enni 10 előtt (28 vagyok). a gyomrom ettől függetlenül mindig korgott reggel, de ételt nem fogadott be.
2020. ápr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok... korog a gyomrom mint állat de egyszerűen nem kívánok kb semmit. volt h bementem suliba már egyszerűen eszméletlen éhes voltam de nem tudtam enni semmit sem szintúgy kb 10 előtt.. kávé meg folyadék lemegy, de ételt nem kívánok vagy nemtudom :(
2020. ápr. 23. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok én is. Mindenki mondja, hogy reggelizzek bőségesen, mert nagyon fontos, de én reggelente egy kis szelet kenyeret nem bírok megenni.

Persze, most hogy alszok 11-ig, mindig éhesen kelek, de alapból, ha a suli miatt fél 7-kor kelek, egy falat nem megy le a torkomon.

2020. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel ,már gyerekkorom óta. Mostanában viszont elkezdtem sokkal többet sportolni (eddig is sportoltam de nem ennyit) ,és reggel már sokszor éhesen kelek. Hátha nálad is beválik .
2020. ápr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem csak ilyen fiatalon van ez sajna. Évekig nem tudtam reggel enni. A gyerekeim szerencsére nem örökölték, ébredés után egyből reggeli.

Én úgy oldottam meg első körben, hogy fél kiflit megkentem vajjal, vagy sajttal, volt hogy üresen, és minden falat után ittam egy korty vizet, úgy könnyebben lement. Próbáld ki, hátha neked is segít.. Rossz olvasni, hogy mások is küzdenek ezzel.

2020. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy én is szinte minden reggel éhesen kelek, de hiába vagyok éhes nem kívánok egyszerűen semmit
2020. ápr. 23. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
ez az egy harapás kenyérféle + egy korty víz nagyon jól működik akkor is ha másnaposan képtelen vagy enni (ahogy pl én is). húgomnak mindig jó étvágya van, és meg a végére nem a másnaptól vagyok rosszul, hanem attól hogy a gyomról 10+ órája töküres :D
2020. ápr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok fiatal, és egész életemben ugyan így vagyok. Nem vagyok éhes, de 10 óra körül tudom kell pár falatot enni. Egy kefír nekem bevált egy jó evőkanál natúr aprószemű zabpehellyel elkeverve.
2020. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én iskolás korom óta nem reggelizem, akkor is csak azért ettem, mert a szüleim rám parancsoltak. 10 körül leszek először éhes, persze attól is függ, mikor kelek fel. Van, hogy olyankor is csak gyümölcsöt eszem vagy iszok valamit, pl. turmixot, kávét. Én jól érzem magam így, nem fogom erőltetni az evést, ha nem esik jól csak azért, mert egyesek szerint muszáj reggelizni.
2020. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha inni tudsz, akkor igyál reggel ivós joghurtot, tejsavó italt, vagy csinálj turmixot.
2020. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!