Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért undorodom az ételtől...

Miért undorodom az ételtől amit enni akarok?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit írhatnék ide.


Kb.4 hónapja egyre kevesebbet eszem, de vannak napok mikor többet eszem.Pár hete napi elég 1 szelet kenyér, vagy pizza amit max. 3-ig eszem meg. Ezt azért keztem el,mert muszály 40kg-ra lefogyak. Nem számít miért, de muszály.

Viszont olykor hiába vagyok éhes,de nem nagyon ,de muszály enni, vhoy undorodom az ételtől,de persze megeszem.


Csak kevesebb ételel tudok lefogyni, nem tudok sportolni, se egészségesen enni,mert a családom nem megy bele.


Mitől lehet a kaja undorom?


2020. ápr. 26. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

1. rossz kategória

2. anorexiás vagy

3. próbálj meg olvashatóan írni mert ezt nehéz értelmezni

2020. ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Értelmes ember nem akar 40 kg-ra fogyni! Valószínűleg az éhezéstől már nem megfelelően működik az agyad.

Amikor én kórhäzba kerültem, akkor már vért kaptam többször is, olyan nagy baj volt. Ne juss el ide, kérj segítséget, a baj nem a családoddal van, nem is az étkezéssel, hanem veled..

2020. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem értem mi az, hogy a családod nem egyezik bele hogy egészségesen egyél és sportolj. A sportoláshoz nem szükségesek gépek vagy edzőterem. Az otthoni torna, futás is ugyanolyan hazsnos lehet. Ezer video van a youtubeon amiket végig csinálhatsz.


Az egészséges étkezés sem abból áll, hogy méregdrága édesítős gluténmentes dolgokat eszel. Rendszeres étkezés kis adagokban és mozgás. Nem tudom hány éves vagy de még ha fiatal is nem hiszem, hogy a szüleid beleszólnának abba hogy rendszeresen eszel főtt ételt (nem chipset ebédelsz...) és elmész délutánonként futni vagy tornázol egyet a nappaliban otthon.


Szintén nem tudom hány cm vagy de a 40 kg elég egészségtelen testsúlynak tűnik...


Amugy azért lehet hányingered, mert összeszűkült a gyomrod a ritkább étkezéstől. Vagy mivel nem írtad miket eszel, baj lehet az is ha ugyanazt. Nem nagyon lenne kedvem 4 hónapig pl mindennap salátát rágcsálni. Már egy töltött káposztára sem bírok ránézni 3 nap után...


Szerintem ne a hányinger okát keresd, hanem tényleg változtass életmódot ne pedig éhezéssel akarj fogyni.

2020. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már volt hogy elkeztem egészségesen enni de a családom mindig leszólt/beszólogatott.

Ha elmegyek futni, akkor is lenéznek és röhögnek.


16 vagyok és 154cm

2020. ápr. 26. 10:57
 5/6 anonim válasza:

Ne foglalkozz azzal, ha beszólnak. Egy idő után megunják. Vagy próbáld velük megbeszélni, hogy neked ez rosszul esik.


Szerintem nincs szükséged fogyásra. 154 cm és 40 kg az betegesen sovány. Inkább az önképeden és az önelfogadáson dolgozz. Baj, ha a tükörbe belenézve nem látod magadat valósan. Nem beszéllek le az életmód váltásról, de ne azért tedd hogy 40 kg legyél. Hanem azért, hogy megtartsd a súlyod, egészséged és formásabb, kidolgozottabb legyen a tested.

2020. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy barátnőm magasabb és ő 40kg.
2020. ápr. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!