Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudhatom meg, hogy...

Hogyan tudhatom meg, hogy glutén vagy laktóz érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Az immunrendszeri, bőr és egyéb problémákból én és a háziorvosom is arra következtettünk, hogy valamelyikről lehet szó. Van módszer arra, hogy megtudjam, hogy melyik a probléma (anélkül, hogy egy-egy hónapig kihagyom az életemből először az egyiket, majd a másikat)? Köszönöm előre! 20/l

2020. máj. 8. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A gluténérzékenyek majdnem mind laktózérzékenyek is.
2020. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Első hülyeyéget irt.

Mindkettőre van teszt. Beutalóval ami mostnehézkes. De a tesztet megelözöleg nem szabad diétázni(kiiktatni az etkezesbol az allergent) mert fals lehet az eredmény.

Jólenne kideríteni pedig orvosilag alátámasztva. Jobban jársz ha csak laktóz erzekeny vagy drukkolok hogy egyik se de glutenérzékenység nagy szívás. A kettő egyutt meg pláne.

Amugymeg ha kiderul melyik azt ki kell iktatnod az életedből igyis ugyis. Szóval ha megakarod tudni de nem tudsz elmenni vagy nem akarsz idén allergiavizsgalatra akkor bizony kiiktatod mi dketzotpar honapra majd az egyiket fokozatosan bevezeted és ha panasz van akkor megvan a bűnös. Laktóznal jellemzőbb a puffadás az allergen elfogyaaztasat kovetoen, a glutennal meg a viszketés. Az ismerőseim körében legalabbis ezt tapasztaltam.

2020. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah, glutén- és laktózérzékeny lévén honnan is tudhatnék erről bármit...
2020. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem mondom hogy nincsenek olyanok akiknek mindkettővan.

De nem olyan általanos mint írod. Én 1etlen embert ismerek akinek mindkettő van,es az is azert mert kesőn vettek eszre az alap erzekenyseget es addigra kialakult mas keresztalllergia is.

Az ismerőseim körében sok laktóz es gluten érzékeny is van.de a kettő egyutt nem olyan gyakori mint írod.

2020. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt esetleg tudod (második válaszoló), hogy ezt a tesztet lehet e tbn csinálni, vagy mindenképp maszek kell?
2020. máj. 9. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet tbn. Csak lassabb. Mire időpontot kapsz stb. Haziorvosod ad beutalót,ill elmond mindent ezzel kapcsolatban.(kerdezösködj töle, van olyan aki csak adhja a papirokat es aztse tudod mi var rad mert magátol nem veszédes.nekünk mázlink van, mindent meg lehet beszélni az orvosainkkal.)
2020. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én l3galabbis soha nem voltam fizetős teszten allergia miatt..
2020. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2020. máj. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!