Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek miért van magyaror...

Szerintetek miért van magyarországon ennyi elhízott?

Figyelt kérdés
2020. máj. 8. 13:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat,Magyarország nagy m-el.
2020. máj. 8. 13:56
 2/15 Toriiii66 válasza:
33%

Gyere ki Amerikába😂. Magyarország ahhoz képest egy anorexia paradicsom!

Egyébként az én környezetemben nincsenek nagyon elhízott emberek...

2020. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Az igazi magyar ételek alapból húsosak, zsírosak, kalóriadúsak. Így nem nehéz elhízni.
2020. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Először is nyugodj meg. Ülj le, dőlj hátra, lélegezz mélyen.

Megvan? Oké. Tehát a helyzet az, hogy beteg vagy. Igen, ez elmebetegség, de lehet, hogy egy pszichológus tud segíteni rajtad, vagy talán csak pszichiáter. Le kellene végre vetkőznöd a tévképzetet, miszerint mindenki, aki 35 kiló felett van, elhízott. Ez nem igaz. Na majd a doki bácsi segít!

2020. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha megnézed a többi országot nem így fogod gondolni.
2020. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg pont,hogy itthon nincs annyi.

Indulj nyugatnak ,egyre nyugatabbra majd északnak londonban vagy. Megvan? Nézz körül most. Aztán megse állj Usáig ,nos? Hány top modell alkatú nőt látsz miami beachen? Számoljunk csak.... egyet sem. Leginkább Gagyi mami alkatú csoki nőket. Igen...Na? Elhízottak itthon az emberek? Ugye,hogy nem annyira?

2020. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy beteg vagyok.Van egy kalkulátor ami a testmagasság függvényében meghatározza az ideális testsúlyt ami nagyjából szerintem stimmel. A magyar lakkoság már 30% felette van..( van hogy bőven).De amerikaiakhoz képest biztos jó az arány :).
2020. máj. 8. 14:18
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

annyira imádom ezeket tipikus ócska magyar mellébeszélő válaszokat:D

"nincs is annyi" meg a többi hülyeség.


_


"a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jelentése szerint az elhízottak aránya Európában hazánkban a legmagasabb, a felnőtt magyar lakosság immár 30 százaléka elhízott, a túlsúlyosak aránya ennek duplája."


az okok:


-magyar konyha

-sem az iskolában, sem szülőktől nem tanulják meg a normális táplálkozást


a legfőbb ok a lustaság és igénytelenség. ahogy a válaszokból is látszik, az átlag magyar nagyképű és folyton kifogásokat keres, viszont amikor tenni kéne vmit, már megáll a tudomány.


ha beszélsz egy kövér emberrel, hihetetlen kifogásáradatot fog rád zúdítani a pajzsmirigy problémáktól kezdve a "nem értem, mitől hízok" klasszikus kifogásig, csak vhogy lerí róla, h odáig sem jutott el, hogy utanánézzen, h mitől lehet fogyni, az íróasztalán meg hegyekben állnak a csokis papírok.

2020. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sok itthon az elhízott. Ne a fiatal korosztályt nézzétek, hanem a népesség egészét. 50 éves kor felett igen magas a túlsúlyosak aránya (BMI 25-30 között)

Az igazán elhízottak listáját (BMI 30 felett) bámilyen meglepő, az óceáni szigetlakók vezetik, méghozzá elég magasan. Gondoljatok csak a Kincs, ami nincs című filmre, az őslakosok milyen jó súlyban voltak. Tonga, Aruba, Samoa, a Francia-polinéz lakosok kétszer olyan elhízottak, mint pl. az Amerikaiak. Itthon hajlamosak vagyunk az USA-t szidni, de az átlag testtömegindexünk nem sokkal tér el. Nekünk 26, az amerikaiaknak 28 körül. Persze az USA hatalmas ország, mint kb. Európa, így ott is vannak kevésbé-jobban elhízott államok.


Hogy a kérdést is megválaszoljam, szerintem a minőségi éhezés miatt van ennyi elhízott, nem csak Magyarországon, hanem világazerte. Egyszerű és olcsó megvenni az előre csomagolt, sokszorosan feldolgozott, silány minőségű élelmiszereket. Sajnos mára az elhízottság a szegényebb réteg sajátossága a magasan fejlett országoknál.

2020. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként én is kövér vagyok úgy hogy végig koplaltam a súlyom miatt a fél életem.Az orvosi eredményeim szerint meg nincs is hormonproblémám.Amióta már nem koplalok azóta sincs sokkal nagyobb súlyom talán 5 kg plussz.Ha koplalva is kövér vagyok akkor meg minek csináljam.:D
2020. máj. 8. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!