Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Probiotikum segítene?

Probiotikum segítene?

Figyelt kérdés

Rengetegszer fáj a hasam, puffadok, szinte mindentől. Jelenleg PMS-em van, ez mostanában 10-14 nap szokott lenni és nagyon megvisel az állandó puffadás, hasmenés. :(


Koronavírus miatt haza kellett költözzek a szüleimhez egyetemről,és gyakorlatilag abszolút nem azokat a dolgokat eszem, amiket akkor ettem, amikor nem velük laktam. Bizonyára ez is megvisel, de mit tehetnék, amikor egyetemen voltam, adtak pénzt és úgy osztottam be, ahogy akartam, itthon ebbe nincs beleszólásom, hogy milyen ètel van itthon.


Fehér lisztes termékek, zsíros, sós felvágottak (tele voltam pattanással egy teljes hónapig, mert nem bírtam), zöldség gyümölcs alig van itthon... nagyon rossz :(

És persze semmilyen hüvelyest nem lenne szabad ennem, mert iszonyatosan puffasztanak...nyilván olcsó a bab is, borsó is hát van itthon bőven...


Rajtam nem segítenek az olyan puffadásgátlók, mint a Degasin, annál súlyosabb a baj.


Azon gondolkodom, hogy valamilyen tea, vagy probiotikum segítene-e az emésztésemen. Néha még a burgonyától is puffadok, úgy érzem. De ha így generalizáltan bármitől, akkor mégiscsak a bélflórával lehet baj...



2020. máj. 16. 04:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen étrend mellett a probiotikum önmagában nem valószínű, hogy segítene. Próbáld meg rávenni a szüleidet, hogy most is adjanak pénzt, és megoldod magadnak a kajádat. Ha ez végképp nem megoldható, vegyél emésztést segítő gyógyteakeveréket is a probiotikum mellé.
2020. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ételintoleranciád is lehet, vagy nem tudod rendesen megemészteni a túl zsíros ételeket. Én egy ideje már nem eszek rántott dolgokat, de múltkor ettem és nagyon fel voltam puffadva tőle. Ismerősöm is ilyen, neki kiderült hogy nála zsíros étel emésztését elősegítő enzim nme termelődik eleget. Van erre amúgy enzim a gyógyszertárban, mint a laktózra. Legközelebb háziorvostól szerintem kérdezz rá. Nekem ő ajánlotta.

Vagy egyszerűen csak tényleg vásárolj külön és ne egyél ilyeneket. Esetleg elmehetnél velük vásárolni.

2020. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló tüneteim voltak nekem is.Próbáltam szinte minden gyógyszert még orvos sem tudott segíteni! A vastagbél, gyomor tükrözéstől a ct-ig szinte minden vizsgálatot megcsináltak és semmi. Ami segített: Reggelire banán+élőflórás joghur. Ebédre húsleves de csak zöldséggel+ főtt krumpli( nem pürékrumli mert annak nagy a keményítőtartalma). Vacsorára banán és pirítós.Kb 2 hét után szinte teljesen megszünt a puffadás. Ja inni csak csapvizet ittam. Jobbulást!
2020. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!