Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik vitamin/tápkieg okozhat...

Melyik vitamin/tápkieg okozhatja a puffadásom?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőttig a következő étrendkiegészítőket/vitaminokat szedtem napi rendszerességgel:


- Béres C MAX, amiben van:

C-vitamin 1500 mg

D3-vitamin 75 μg (3000 NE)

Csipkebogyó (Rosa canina) száraz kivonat 25 mg

- Now Foods Cink pikolinát 50 mg

- Now Foods feketekömény olaj kapszula, 2 000 mg

- Now Foods gyömbérgyökér 550 mg

- Now Foods króm pikolinát 250 mcg


Ezekkel teljesen jól elvoltam, nem volt velük semmilyen panaszom. Babatervezés miatt viszont kicsit átvariáltam a dolgokat, két hete a következőket szedem naponta:


- Béres C MAX továbbra is

- Now Foods gyömbérgyökér 550 mg továbbra is

- Walmark Vas Plusz tabletta, amiben van:

C-vitamin 80 mg

E-vitamin 12 mg

B12-vitamin 7,5 µg

Folsav 600 µg

Vas 20 mg

Magnézium 100 mg

Cink 5 mg

Szelén 50 µg

- dr.Herz Kalcium+Magnézium+Cink+D3, amiben van:

Kálcium 500 mg

Magnézium 150 mg

Cink 15 mg

D3-vitamin 10 µg


Amióta a két új étrendkiegészítőt bevezettem, azóta falási rohamaim vannak, folyamatos éhség gyötör, legalább 1-2 kilót híztam már. Emellett egész nap puffadt vagyok, pedig ilyen már nagyon régen fordult elő. Melyik anyag okozhatja ezeket, tudnátok segíteni?


2020. jún. 1. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A tablettákban nem csak a felsorolt hatóanyagok vannak, nézd meg az pontos összetevőket, ott is lehet a bibi. De igazából kitapasztalni tudod, pl. ha nem szeded az új kiegeket, elmúlnak-e a kellemetlen tünetek. Ha most nem szeded a krómot és a feketeköményt, lehet, hogy az a probléma. A króm az édességvágyat csökkenti, a feketekömény, ha jól emlékszem, jó a puffadás ellen.

Olyan készítményt én nem szednék, amiben egyszerre van kálcium és magnézium, mivel ezeket külön napszakban kellene szedni, különben akadályozzák egymás felszívódását. Az sem mindegy, hogy pl. a magnézium milyen formában van benne.

2020. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!