Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak reggeli étkezés?

Csak reggeli étkezés?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogy valaki úgy él, hogy csak reggelit fogyaszt(nem fogyókúrás célból), de akkor bőségesen. Ez végülis logikusnak tűnik, mert a mondás is úgy tartja, hogy reggelizz úgy, mint egy király(aztán kevesebbet ebédre). Meg a reggeli a nap legfontosabb étkezése, illetve az akkor bevitt ételt tudjuk a legjobban megemészteni a nap folyamán.

De nem igazán találtam erről semmit, Ti ismeritek, hallottatok már ilyet? Kipróbáltátok/Kipróbálnátok?



#étrend #reggeli #evés #Csak reggeli #Különös étrend
2020. jún. 1. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyanról még nem hallottam aki csak reggelit eszik.

Viszont párom hétköznaponként (tehát a munkanapokon) csak vacsorát eszik. A reggelije 2 adag kávé, ebédkor pedig "nincs idegrendszere enni". Legalábbis ezt szokta mondani.

Hétvégente sem reggelizik, de akkor legalább ebédel.

2020. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek az a neve, hogy időszakos böjtölés, ha szeretnél utánanézni. Van több formája, van aki csak naponta 1-szer eszik, van aki egy 4 órás ablakban, utána meg 20 óra böjt és talán a legelterjedtebb a 8 órás evés és 16 óra böjt. A böjt részben az alvás is beleszámít. Az nincs meghatározva, hogy mikor lehet enni, teljesen egyéni, hogy valaki reggel eszik inkább vagy délután. Lehet az ismerősöd is ezt követi. Vagy nem is tud róla, hogy van ilyen és csak magától úgy döntött, hogy neki ez így jobb.


Így ilyen formában nem próbálnám ki, mert nekem nem esik jól reggel enni és nem is tudnám egy étkezéssel fedezni a napi kalóriaszükségletet. De mindenki más, van akinek meg pont ez válik be.

2020. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!