Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám a falásaimat...

Hogyan tudnám a falásaimat megállítani, és normális adatokat enni?

Figyelt kérdés

Anorexiás vagyok/voltam, viszont most meg az a probléma, hogy mindig éhes vagyok és egész nap csak eszem.. képes vagyok megenni egyszerre 500 vagy még több g kenyeret, egyszerre 10 almát, nem tudom én mennyi banánt, meg még sorolhatnám..😭

Nem akarok elhízni és kövér lenni😭😭😭de egyszerűen nem tudok megállni 😭



2020. jún. 3. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elszomorítani de amit most csinálsz annak bulimia a neve. Saját tapasztalatok alapján azonnal menj el pszichológushoz..nem nem ciki. Az a ciki ha inkább 10 evig nonstop a kajával leszel elfoglalva meg a súlyoddal ahelyett hogy élveznéd hogy fiatal vagy, szép vagy, barátkoznál stb.

Pszichológus azonnal.

Hidd el ha hozzáértő meghallgat már az is segít

Ezen kívül írj naplót amibe leírod mikor mit ettél és mit éreztél előtte/utána.

2020. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokáig koplaltál és túlzottan visszafogtad magad, az sajnos vezethet később falásrohamokhoz.

Előre tedd ki egy tányérra, amennyit meg akarsz enni, és csak annyit egyél. Nyugodt körülmények között étkezz, mindig odafigyelve, ne TV-zés, beszélgetés közben. Lassan egyél és nagyon alaposan rágj meg minden falatot. Eleinte számold, hányszor rágsz meg egy falatot, legyen ez legalább 30, de lehet akár több is.

Segíthet még, ha előre eltervezed, mit fogsz csinálni evés után. Válassz valami kellemes tevékenységet, valami hobbit. Közben már ne egyél.

2020. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok, a kettes válasza nagyon jó, annyit tennék még hozzá hogy ne hibáztasd vagy okold magad. Anorexia után normális ha túlzott étvágyad lesz. Nincs veled semmi baj és elég erős vagy ahhoz hogy túllegyél ezen a falásrohamos problémán is hamarosan. Bízunk benned
2020. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig koplaltál ,ez normálisnak mondható. Ha adhatok egy tanácsot,törekedj rá,hogy minden étkezéssel vigyél be szénhidrátot+fehérjét+zsírt+rostot,tehát 10 alma helyett érdemesebb lenne megenni egy tányér sülthúst salátával,krumplival,rizzsel,aztán nasinak egy alma vagy banán . Vagy egy jól megpakolt szendvicset zöldségekkel,ilyesmik ..
2020. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csatlakozom én is a 2. válaszolóhoz.

Előre mérd ki az adagodat és nagyon lassan egyél, csak az étkezésre koncentrálj.

"Éheztetés" után nem ritka a dolog a falánkság.

2020. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne csak szénhidrátot egyél szénhidráttal, a 4-esnek igaza van. Lehet, hogy pl. rántott csirkéből vagy főtt tojásból nem tudnál olyan sokat megenni.
2020. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt nagyon sok hasznos dolog van és a lány is tök segítőkész!

2020. jún. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!