Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fújódik fel a hasam?

Miért fújódik fel a hasam?

Figyelt kérdés
Mindig küzdöttem vele,pedig alapvetően nincsenek súlyproblémáim. A hasamon nem is plusz kilók vannak, hanem bármit eszek, azonnal felpuffad. Régebben azt hittem,enyhe laktózérzékenység, mert gyerekként volt(bár elvileg elmúlt) de azt figyeltem meg,hogy bármire így reagál-friss zöldség evés után is. Miért lehet?

2020. jún. 12. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy irritábilis bél szindróma, vagy étel intolerancia. Én is puffadtam vilag életemben. Volt laktóz-glutén vértesztem is ami negatív lett. Ennek ellenére azt javasolta egy doki, hogy le kellene álljak a gluténnal vagy 3 hónapra mert az lesz a bajom. (Van sok allergiám is, pollenek,eper) és ebből gondolja az emésztőrendszeri problémát. Mellé lett egy Hashimoto betegségem ami szintén annak tudható be szerinte. Mivel évtizedek óta így élek egyelőre lelkileg próbálom magam felkészíteni a gluténmentes életre.. mert nem egyszerű. De meg fogom próbálni legalább azt a 3 javasolt hónapot. Lehet neked sem ártana.
2020. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A friss zöldség is tud puffasztani, főleg ha nincs hozzászokva a szervezet, a sok rost miatt, amit nem tud lebontani. Próbálj nyers helyett főtt zöldséget enni, kerüld a hüvelyeseket és az olajos magvakat egy ideig, hátha változik valami. Reggel éhgyomorra igyál vizet vagy inkább limonádét, és igyál meg naponta legalább 2 liter vizet (ne cukros löttyöt).
2020. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A puffadás oka emésztési probléma is lehet.A bélflóra helyreállítása minőségi probiotikumokkal sokat segíthet.

Jobbulást!

2020. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!