Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek! Mik voltak...

Gluténérzékenyek! Mik voltak a jelek?

Figyelt kérdés
Jövő héten tervezek benézni a dokimhoz a panaszaim miatt. Derült égből villámcsapás, nem tudom létezik-e hogy ilyen hirtelen jelentkezzen. Gyakorlatilag váltakozva hol normálisabb hol hígabb hasmenésjellegű a székletem de a rendszerességében nincs változás. A hajam hullik de az mindig is jobban hullott mert rengeteg van mondjuk ezért nem adtam neki jelentősséget. Érdkelne nektek hogy derült ki? Vérvételt csinálnak ehhez? Ja igen és hallottam olyanról hogy patikában beszerezhető gyorsteszt..? Erről vélemény? (Laktózt azért csukom ki mert az abszolút nem ettem a napokba) Köszönöm a válaszod szép napot!

2020. jún. 13. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik napról a másikra hányingerem lett, hasmenésem és apró fehér hólyagszerű kiütések jelentek meg a kezeimen. Átálltam g.mentes életmódra és sokkal jobban érzem magam azóta:)
2020. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh azta

és mennyi ideje állt ez fennt neked, mikor váltottál? Nem is mentél vele dokihoz?

2020. jún. 13. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mentem, mert Anya szerint (o is glutenos) egyertelmu volt. Es tenyleg, par nap mulva semmi bajom nem volt! Pedig elotte csak “rendes” kenyeret/zsemlet voltam hajlando megenni.

A tunetek jelentkezesetol kb 2 napra valtottam etrendet.

2020. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaa hogy annyira gyorsan. Hmm én a helyedben még tuti valami fertőzésre gondoltam volna. Mert az azért pár napig tudja keseríteni az embert. Bár gondolom a kiütések árulkodó jelek voltak.
2020. jún. 13. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Huh, en is elegge megijedtem, hipochonder vagyok. :D anya viszont elegge felvarrol szokta venni a dolgokat. Mondta, ha nem mulik, orvos. De szerencsere nem volt ra szuksegem.
2020. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen az azért engem is megijesztett volna ha kipattogok. Nemtudom igazából meg vagyok lőve, mert nálam még csak pár napja van ez. amúgy pacsi, mert én is az vagyok és ezen agyalok mióta elkezdődött konkrétan :D
2020. jún. 13. 19:53
 7/7 anonim válasza:
100%
Ha még érdekel: Kiskorom óta sokszor fájt a hasam, sokszor volt hányingerem. Sokat ettem, de semmit sem híztam, nagyon vézna voltam. Kb tíz éves voltam, amikor észrevettem, hogy bizonyos helyeken a bőröm fehérebb, és vannak ősz hajszálaim. Ezzel elmentünk bőrgyógyászhoz, aki rögtön autoimmun betegségre gyanakodott. Felmentünk Pestre béltükrözésre és vérvételre, ott kiderült hogy gluténérzékeny vagyok. Mióta tartom a diétát jobb egészségben vagyok.
2020. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!