Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet gyomorfekély?

Ez lehet gyomorfekély?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy van időpontom gasztroenterológushoz, de hátha van olyan, akinek pont ezek a tünetei voltak mint nekem..

Elég régóta járkálok az emésztésemmel orvoshoz, tavaly volt egy vastagbél tükrözésem is. Akkor kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok. Azóta nagyon rosszul ettem, nagyon keveset és össze-vissza, néhányszor volt olyan időszakom, hogy tudtam viszonylag rendesen enni. Most kb március óta járok egy magán gasztroenterológushoz, de nem igazán haladtam előre, úgyhogy most már máshoz van az időpont. Rengeteget fájt a gyomrom, nem tudtam enni, aztán mikor ettem kihánytam. Eljutottam oda hogy véres volt a székletem és amikor hánytam abban is volt vér. Azt mondta leállt a gyomrom, arra kaptam gyógyszert. Talán egy hétig volt jó. Most már olyan tüneteim vannak hogy a gyomorszájam környékén szinte állandóan fáj, sugárzik a mellkasomba, a hátam pedig annyira fáj középen hogy nem tudok lehajolni bekötni a cipőm. Minden evés után jobb egy kicsit de ezzel párhuzamosan hányingerem is lesz. De ez a hátfájás egyre rosszabb..

Lehet ez gyomorfekély?

23/N


2020. jún. 21. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyombélfekély okoz étkezés utáni hányingert, és a reflux miatt fáj a hátad, a mellkasod , a gyomorszájad és a felmart nyálkahártyától van a vérezgetés. Én 20 éves koromban küzdöttem ilyennel. Borzalmas volt. 175 cm magas vagyok és akkor lefogytam 49 kilóra,mert nem tudtam enni,hiszen utána hányingerem volt. Kaptam gyógyszereket, injekciót, diétáztam,de 2 év szenvedés után csak az akkupunktúra segített. Ennek már 35 éve. Azóta semmi bajom a "gyomrommal".
2020. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én 20 kilót fogytam le szűk fél év alatt, de folyamatosan fogyok. Viszont már nincs rajtam egyáltalán felesleg, kezdek sovány lenni.

Köszönöm a választ! Remélem nem ter vissza a problémád! :)

2020. jún. 21. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is :) És remélem Te is meggyógyulsz minél hamarabb!
2020. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az még érdekelne, hogy amikor te ezzel küzdöttél neked volt olyan, hogy ugyan fájt a hátad, a hasad, a bordád környéki rész, de mégis kicsit jobban érezted magad? Tehát úgy értem, hogy kicsit enyhébben fájt. Szabályszerű, hogy ennek mindig kegyetlenül kell fájnia? A reggeli/délelőtti órákban mindig kicsit jobban érzem magam, aztán ahogy telik a nap az esti órákra már mindig nagyon gyötrelmesen érzem magam.
2020. jún. 22. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Éppen így voltam én is. Délelőtt még elvoltam.de délutánra és estére sokkal rosszabb lett.
2020. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!