Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez baj? 3.napja hogy számolom...

Ez baj? 3.napja hogy számolom a kaloriát amit megeszek,a kalóriabázis nevű alkalmazással. Azt írja hogy egy nap olyan 1160valami kaloriát kéne megegyek egy nap.

Figyelt kérdés
Beirom hogy edzek olyan30 percet s akkor azt mutatja, hogy 1300 valamit ehetek. Ezt így értem. Nem éhezek se semmi, tök jól eszek s minden s még ígyis marad vagy 400 kalória a nap végére. Ez baj? Vagy csak elszámolja az alkalmazás????

2020. jún. 22. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az edzéssel égetsz kalóriát azért teszi hozzá hogy pl +400. Attól nem kell enned, azt a pluszt amit el égetsz edzés közben. Maradj a szokásos kalóriádnál.
2020. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Beirtam a Yazioba is az adatokat s ott azt mutatja hogy 1400at kéne egyek. +nem is adtam hozzá az edzést.
2020. jún. 22. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a kalóriabázisnál valamit rosszul állítottál be, ha 1160 kcalt ad meg naip keretnek, feltehetöen túl gyorsan akarsz fogyni.

Gondolom, jött a figyelmeztetés, hogy az alapfelhasználás alá nem javasolt menni, csak nem vetted figyelembe.

Másrészt napi 1300-1500 kcal kell ahhoz, hogy a szervezeted funkcionáljon, hogy levegöt vegyél, hogy a szived dobogjon, a veséd müködjön, stb. Ez alá menni nem egészséges, mert komoly egészségügyi következményei lehetnek.

Ha bármit csinálsz, akár csak állsz, vagy ülsz, már többre van szükséged.

Szóval nem az a lényeg, hogy a napi beviteled, meg a felhasználásod nullára jöjjön ki, hanem hogy az alapszükséglet meg alaptevékenység alapján számolt keret alá menj valamivel (200-500 kcal, túlsúlytól és a méreteidtöl, korodtól függöen). Ha sportolsz, az megemeli a felhasználást, ezért több kcal-t vihetsz be úgy, hoyg közben mégis megatív lesz a kalóriabilancod.

2020. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 L, 56 kiló körül mozgok, 164cm. 50 szeretnék lenni
2020. jún. 22. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Ennyihez nem kell semmiféle számolás, mozogj többet, akkor sinßam lemegy magától.
2020. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!