Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázis nevű alkalmazás...

A kalóriabázis nevű alkalmazás használ ha tényleg betartom, hogy kevesebb kalóriát viszek be, mint amit elégették összesen?

Figyelt kérdés

2 hete töltöttem le az alkalmazást. Egész jónak tűnik. Konkrét kérdésem az lenne, hogy ha pl egy nap annyi kalóriát vittem be mint amennyit a célom eléréséhez szükséges, de viszont a napi adag zsírmennyiséget kb 10grammal meghaladtam akkor is ugyanúgy fogyok?

Jóval kevesebb kalóriát vittem be mint amennyit sporttal( kocogás, séta) együtt elégettem, de a napi zsírmnnyiséget viszont meghaladtam 10-15grammal. Ez nem nagy baj? Nem veszélyezteti a fogyást? Ezt a napi zsírmennyiséget nem minden alkalommal haladom meg. Ha meg is haladom, nem borzasztóan sokkal. Ezen a héten minden nap kevesebb kalóriát viszek be, mint amit elégetek. Szinte minden nap eljárok kocogni és sétálni kb 10-10percet. Válaszokat előre is köszönöm.



2017. febr. 23. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

A kaloriabazis csak egy saccolas, altalanos statisztikai adatokra alapozva. Iranymutatonak jo, de a finomhangolast neked kell megcsinalni.


Figyeld magad nehany hetig hogy mire hogyan reagalsz es tudni fogod mit kell tenned.

2017. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Én annak a segítségével fogytam több mint 30 Kg.-t.


Az, hogy a napi zsírt néha meghaladod nem tragédia. ( mondjuk, nem mindegy hogy jó vagy rossz zsírt eszel.)

A lényeg a kalória, és talán még fontosabb hogy a szénhidrátot tartsd szint alatt.

2017. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Iránymutatásnak tökéletes.

Megkérdezhetem mennyi a kcal-od egy napra?

2017. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mármint azt a kalóriát kérdezed amit alapból elégetek vagy azt amit napi szinten bevihetek? Amit napi szinten bevihetek az 1476kcal nyilván ha sportolok akkor akár 1580kcalt-is bevihetek egy nap. Attól függ mennyit sportolok, sétálok. Amit pedig alapjáraton elégettek az 2026kcal.
2017. febr. 23. 11:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő. Mennyi idő alatt fogytál lesz ennyit? Ha megkérdezhetem.
2017. febr. 23. 11:18
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Arra irányult a kérdés,hogy mennyit eszel meg egy nap.

Csak azért kérdeztem mert nekem mikor anno beállítottam napi 1200 kcal-t javasolt úgyhogy beállítottam magamnak szépen a 1500 kcal-t meg az arányokat is megváltoztattam mert az annyira nem tetszett :)


Na de,hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Ha néha-néha becsúszik egy ilyen nap nem lesz gond,hiszen 1600-1700 kcal-al is valószínűleg fogynál csak lassabb ütemben,szóval egy-két ilyen naptól nem lesz baj.

2017. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriadeficit a fogyás alapja, termsézetesen az oldal csak egy kósza tippet ad, egyeseknél nagy a tévedés, ezt ki kell tapasztalnod.

Nem gond, ha több a zsír, a makrókat eleve te állítod be (legalábbis az online oldalon van egyéni, grammos beállítás, ami sokkal értelmesebb lehet, mint a százalékozás. a test igényei nem százalékban, hanem grammban adhatók meg, a zsír- és fehérjeigény nem nő a kalóriaigénnyel lineárisan), te döntöd el, mennyire akarsz zsírosan enni. Nyilván maradjon hely a többi fontos tápanyagnak is, de simán alapozhatod rá az energiabeviteledet, ha neked az úgy jó. Nemhogy itt 10 grammokon aggódni... Az még pluszban is csak 90 kcal, rendes deficit mellett alig tűnik fel, minimálisan lassíthat... Viszont segíti a jóllakást. Inzulinválasza sincs, szóval nem véletlen, hogy sokaknak beválik, ha a zsírt kicsit megemelik a szénhidrát terhére.

2017. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

# 5/7 Időpont ma 11:18

Kb. egy év alatt.

2017. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
68%
Én régóta használom, nekem segített. Ha deficitben maradsz akkor fogyni fogsz, de ha túlléped az egyik keretet, a másik meg minuszos marad, akkor nem biztos, hogy úgy fogsz ahogy szeretnél. Pl. a fehérje a legfontosabb. úgy állítsd be, hogy testsúlykilogrammonként 1,5 gr legyen. Aktív sportnál 2 gr. Ha a fehérjét nem teljesíted, akkor izomtömegből fogysz és nem a zsírból!
2017. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

" úgy állítsd be, hogy testsúlykilogrammonként 1,5 gr legyen. Aktív sportnál 2 gr. "


2g totalisan felesleges, talan meg a masfel is.

2017. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!