Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sűrűn szédelgek az utóbbi...

Sűrűn szédelgek az utóbbi időben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves nő vagyok. Nagyjából 3 hónappal ezelőtt határoztam el, hogy leadok 35 kilót, mert ismét elkeserítően sokat mutatott alattam a mérleg (97 kg). Tinédzserként anorexiával és bulimiával küzdöttem, de sosem kezeltek hivatalosan, és ez, ahogy a mellékelt ábra mutatja, meg is látszik. Az ételekhez, az evéshez fűződő viszonyom hogy úgy mondjam eléggé végletes. Az évek alatt rengetek fogyókúrát kipróbáltam, aminek minden egyes alkalommal az lett a vége, hogy a leadott kilók kétszeresét híztam vissza. Most úgy döntöttem, hogy ez másképp lesz, és olyasmihez folyamodtam, ami eddig baromi távol állt tőlem: a sporthoz. Az elmúlt időszakban napi 1-1,5 órát edzek itthon, hasgyakorlatok, súlyzós edzés, szobabicikli, illetve heti néhány alkalommal délutánonként elmegyek a szabadba is biciklizni. Emellett az étkezésre is figyelek, a korábbi napi 1-2 zabálás helyett több kisebb étkezést iktattam be, és a gyorskajákat, nasikat is száműztem. Rendszeresen reggelizek, tízórai, ebéd, uzsonna is van, vacsira pedig már általában nem éhezek meg, így azt rendszerint elhagyom. Naponta nagyjából 1200-1300 kalóriát fogyasztok, így sikerült is megszabadulnom a 3 hónap alatt 18 kilótól. Azonban az utóbbi időben elég sűrűn előfordul, hogy szédelgek, elsötétül minden, ami kicsit megijesztett, mert ez akkor volt jellemző, mikor napokig semmit nem ettem. Most nem gondolnám, hogy a szervezetem úgy érzi, hogy éheztetik, de nem igazán tudok másra gondolni, esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mitől lehet?

Előre is köszi a válaszokat!


2020. jún. 22. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak tipp: vérszegénység (vashiány, B12 hiány is okozhatja). Érdemes lenne csináltatnod egy vérképet.

Ha akkor szédülsz, amikor éhes vagy, és jobban leszel, ha eszel-iszol valamit, akkor valószínűleg leesett a vércukorszinted.

Mindkettő orvosolható megfelelő táplálkozással.

2020. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 24. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!