Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki meg tudná nekem pontosa...

Valaki meg tudná nekem pontosan írni, hogy mennyi a heti egészséges székletürítés?

Figyelt kérdés
A héten az egyik haverom 10x kulázott és szerintem ez nincsen rendben!!! Volt egy nap amikor 3x ült a wc-n. És egyszer sem folyékony széklete volt (fosás). Valaki segítsen, köszi.

2020. jún. 23. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha neki úgy jó, akkor most vissza tartsa vagy mit akarsz?
2020. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányaim szerint napi 3-tól heti 3-ig normális.
2020. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 Heti3-4


Normalitását az ürítés frekvenciája dönti el.


Menyisége:kb. 150–200g

Az adatokat erről a 2 oldalról írtam ki:



Székletürítés - PTE ETK - Pécsi Tudományegyetem

www.etk.pte.hu › files › aok › magyar › Szekleturites_k2

PDF

om omárár Szilililviaa3. 1egyetemi mi docens, dékánhelyettes, tanszékve ve ... Székletürítés száma és mennyissége ... Vércsíkos - erőltetett székletürítés, aranyeres csomók megrepedése ... 3 kkülönböző széklettből, általában 333 eeggymásst kövvettő ... hyponatraemia (napi több, mint 1 beöntés adása, 10 éves kor alatt).


Orvos válaszol - Protexin - protexin.hu

protexin.hu › Orvos válaszol › Orvos válaszol

Azota nagyon kinlodunk a gyomrával nincs egy egèzsèges normális szèklete ,nagyon ... Az utóbbi időben fogyasztott sok antibiotikumot okolom a probléma miatt. ... kisfiam 3,5 éves, székletürítése fájdalmas, és nagyon ritka 3-5 naponta. ... Javaslatára végig szedtem a hat napos Normix kúrát,napi egy protexin balanceval.

2020. jún. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napi 3-tól a heti 3-ig valóban. Anyagcsere függő. Efelett hasmenés (ha hígabb)

Eközött elvileg minden normális.


Az egészséges székletre meg azt mondják az a jó, ha nem kemény és nem is sötét. Én attól tartottam nem jó mostanában a székletem, de elvileg pont az a jó, ha világosbarnás és lágyabb állagú a dolog.

2020. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!