Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pattanások az államon és az...

Pattanások az államon és az orrom allat. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Eljött a nyár és eldöntöttem, hogy nem fogom kinyomogatni a pattanasaimat. Úgy nagyjából 0.5-1 éve kezdődött, hogy hirtelen elkezdtek fájdalmas pattanások nőni az államon és az orrom alatt. Minden féle krémet, csodaszert próbáltam, de igazából az ég világon SEMMIT nem értek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele,nem tudom mi leheg a gond. Ha csak pirosak és csúnyák lennének az még elviselhető, de nagyon fájnak. Szerintetek segítene ha:

-nem kenném semmivel 30 napig és hagynám, hogy gyógyuljon?(vagy megjobban elszaporodnának)

- 3 napig csak vizet innák(1-1 almával),majd egészségesebben ennék

-keresnék valami bevált csodaszert

-felkeresnék egy kozmetikust

Valami bevált házi modszerek?(nem az ecetre vagy a fogkrémre gondolok)

Nagyon várom a válaszaitokat, előre is köszönöm.



#gyógymód #egészség #pattanás #nagy pattanások #fájdalmas pattanások
2020. jún. 24. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Belső probléma, ezért nem tudod külsőleg megoldani.


Valószínűleg valamilyen ételre allergiás vagy, vagy rosszul tolerálod.


Első körben iktasd ki a tejtermékeket teljesen, pár hét alatt látod, van-e változás.

2020. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikus,bőrgyógyász biztos segítene.Addíg meg mégiscsak kinyomhatnád őket,ha fájnak.Feszíti a bőrt a bennük lévő "anyag" azért fáj szerintem.
2020. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kínai orvos.
2020. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem is, mindent kencét kipróbáltam, elhagytam különböző ételeket de semmi nem használt, csak az izotretinoin hatóanyagú kapszula amit a bőrgyógyász ír fel, miután a külsőleges krémek nem hatottak. Ha nem vetted észre hogy valamilyen ételtől rosszabbodna, akkor nem valószínű hogy étel allergia.
2020. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az ilyen alap dolgoktól rosszabbodik, mint például a chips vagy a csoki.
2020. jún. 24. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl magas a zsír beviteled.

Próbálj kevésbé zsírosan étkezni.


Nekem pl akkor jönnek ki, ha túlzásba viszem a mandulát, szotyit, diót, mogyorót.

2020. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem is a zsírral van itt a gond, inkább a növényi olajokkal, ld. chips, csoki. Sok bennük az omega 6 zsírsav, ami nagyobb mennyiségben gyulladáskeltő. Próbáld meg javítani az omega 3/omega 6 arányt a táplálkozásodban. Egyél több halat, szedj kiegészítőt, az omega 6-ot pedig csökkentsd, főleg a napraforgó-, kukorica- és szójaolajat, amik rengeteg bolti készételben is benne vannak. Sütéshez használj kókuszzsírt, zsírt.

[link]

Tejtermékekre hogy reagál a bőröd? Lehet, hogy megérné egy időre elhagyni őket, ahogy az első is írta.

2020. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Orr


Az orra a szívünkhöz kötődik az arctérkép szerint. A húsból és a fűszeres ételekből fogyasszon kevesebbet, hogy csökkentse az ezen a terülten jelentkező pattanásokat! Azt javasoljuk, hogy cserélje ezeket olyan ételekre, amelyek “jó zsírokat” tartalmaznak, mint a diófélék, az avokádó, a halfajták vagy a lenmag. Továbbá, mivel ez a terület tele van táguló pórusokkal, ellenőrizze, hogy a sminkje nem lépte-e túl a lejárati dátumot, vagy nem tartalmaz-e pórusokat eltömítő összetevőket!



Áll és állkapocs területe


Ezen a területen az akné arra utalhat, hogy a hormonális egyensúlya borult fel a szervezetének. A fogamzásgátló tabletták és más hormonkészítmények szedése viszont megtisztíthatja a pattanásoktól ezt a területet.

Míg a hormonális változások elkerülhetetlenek lehetnek, csökkentheti a pattanások mennyiségét megfelelő alvással és elegendő víz fogyasztásával és zöld levelű zöldségek fogyasztásával, melyek hozzájárulnak a bőr tisztán tartásához.


Aknesol Clean folyadék pattanásokra 50ml

2020. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!