Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet Crohn? Nagyon félek!

Lehet Crohn? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyerekek őszinte leszek nagyon be vagyok szarva. Hipochonder vagyok picit alapból is, de most már az idegeim határán vagyok. Mielőtt bárki bármit mond igen, megyek orvoshoz jövő hétre kaptam időpontot, de már malmozok napok óta.

Szóval kb 2 és fél hete indult a buli. Soha semmi bajom nem volt emésztésemmel, acélgyomrom van. De nyilván karantén alatt nem éltem a legegészségesebb életmódot én sem. Alapból vékony vagyok, jó volt ez végre hízásra, sikerült is felszednem pár kilót ment az örömködés.

Aztán másnapra bekrepált valami. Ha mentem nagydologra, lágy székletem volt. Nem volt durva futós történet, semmi más panasz. Ez rendeződött diétás kajákásra kb 5 nap alatt. Örültem neki nagyon, újra bátrabban ettem, erre visszajött. Napi 1-2szeri lágy széklet, enyhe szurkáló hasfájás. Napok óta nem tudtam már rendeset kajálni, stresszelni kezdtem mint állat és diétáztaü inkább újra, erre lett 2 afta a számban. Iszonyat be vagyok rosálva. Most még intoleranciára gyanakszom, írtam egy gasztrósnak ő azt írta tuti nem crohn hanem gyomorrontásra és annak maradványtüneteire gondolna..


Szerintetek? Alig várom mehessek és mondjon valami a dokim, lehetőleg nyugtatót!



2020. jún. 30. 02:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Figyelj nem jó ez így hajnalban is ezen kattogsz. Ez egész konkrétan bármi lehet, egy elhúzódó gyógyulni nem akaró gyomorhuruttól, bél bakteriózison át egészen az ételérzékenységig. De még ibs is. Miért is az egyik legdrasztikusabbra gondolsz?

Nem az van, hogy napi 7x fosol meg olyan fájdalmaid vannak görnyedsz és 38 fokos lázad sincs. Tesómnak volt gyulladása, na az ilyen. Viszont te szétstresszeled az agyad ezen, attól is lehet fosni és az afta lehet vitaminhiány ha nem jól eszel, de szintén stressz is okozza.

Nyugodj meg először is.

2020. jún. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátom Chron-os. Ő lázas is volt és elég szarul érezte magát amellett, hogy folyamatosan fosott.
2020. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

#2 na igen erről beszélek aha

Meg nem akarok hülyéket mondani, de ennél nem az lenne szerintem, hogy magától elmúlik aztán vissza.. Gyógyszeres kezelés húzza le csak először gondolom. Ez fennálló krónikus állapot. Legyen elég annyi hogy gyakran vakbélgyanúval is keverik olyan durva. Azzal instant ügyelet.

2020. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő is befeküdt a kórházba vakbélműtétre, aztán hazaküldték, hogy nem az lesz. Gyakorlatig csecsemőpózban görnyedt, annyira fáj, ha be van gyulladva a bél.
2020. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szegényem nagyon sajnálom! Remélem már rendben van és a megfelelő kezeléssel tünetmentesen él!(:

Kérdező, azért jól teszed ha elmész vele, sokan ilyet hónapokig húznak vagy évekig mert úgy érzi nem olyan durva, hogy elmenjen vele. Nálad én jobban gondolnék egy fertőzés után kialakult szorongásra ami ezt generálhatja, vagy a glutén pl inkább okozza ezt amit írsz. Lehet a dokid már megnyugtat picit jövő héten, vagy írj neten esetleg addig egy gasztrósnak, vannak erre már oldalak.

2020. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 emike75 válasza:
100%
Nem lehet tudni mitől van, de szerintem ha korábban nem volt problémád, akkor én nem gondolnék kapásból semmi rosszra. Lehet csak felborult a karantén alatt a bélflórád, kevesebbet mozogtál, kevesebb folyadékot ittál. A bélrendszer az idegrendszerrel nagyon szoros kapcsolatban van, mondják azt is, hogy második agyunk. Ha nagyon aggódsz menj orvoshoz, de én próbálnék jó minőségű pre és probiotikumokat pótolni. Lehet az afta is azért jött mert legyengült az immunrendszered, bélrendszered és bármilyen kisebb fertőzés tünetet okozott. Persze nem vagyok orvos, de ne aggódj szerintem nincs semmi komoly
2020. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Annyira jófejek vagytok, köszönöm az infókat! (: ment a zöld kéz

vagyis már a pipa. Szinte kivétel nélkül azt mondják nekem, hogy valami életmódbeli dolog lesz ez a karantén miatt.. Tény hogy kevesebbet mozogtam és sok dologgal leterheltem az emésztésem. Fokozatosan ugyan, kímélő diétával kezdek felállni, szedek probiotikumot is most pár napja, eszem élőflórás kefírt. Óvatosan, fűszer/olaj/zsírszegényen eszem, semmi nehéz kaja. Többet is igyekszem inni.

2020. júl. 1. 00:42
 8/24 A kérdező kommentje:

Na skacok ma megyek háziorvosomhoz, kívánjátok a legjobbakat!:D bár valószínű vérképpel nyitunk, aztán meglátja kell-e UH is esetleg.

Szerintem ha gyanús neki valami akár még ezek alapján, gasztro lehet a vége.

Annyira remélem nektek lesz igazatok és semmi komoly!

2020. júl. 2. 08:51
 9/24 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban teszed elmész vele! Minimum a házidoki hallgasson meg, futtasson egy vérképet. Ő majd eldönti mennyire kell komolyan venni. Mindenesetre, ha nem utalna tovább pl kép alapján (bár neü hinném azért) de keress fel magénúton egy gasztróst szerintem és mondd el neki is.

Most lehet lehurrognak hogy magánmagán, de gyorsabban megvagy és általában alaposabban, kíméletesebben.


De nyugi legesledegvégső esetben szerintem béltüki kell. Azt pedig magánba már nagyon speckón intézik, erős bódításban/altatásban. (: Semmi baj nem lesz. Semmi komoly dologra ne gondolj azért szerintem se, nem tudom írtál e már ki ide, vannak gyakorin olyanok akik a hipochondereknél is hipochonderebben és megijesztenek, ne dőlj be. Simán lehet karantén miatti a dolog, életmódváltás, mozgás stb. főleg ha most kezdődött. Írj majd mi volt!

2020. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyi, hogy nőgyógyászati eredete is lehet. Ciklussal is összefügghet, pl ha egy menzesz után jött ez elő, esélyes.
2020. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!