Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az, hogy a méz nem hízlal ?

Igaz az, hogy a méz nem hízlal ?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 01:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Szerintem igaz.
2020. júl. 22. 01:09
 2/9 anonim válasza:
100%
De hizlal.
2020. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen nem igaz.
2020. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Önmagában semmi nem hízlal. Attól függ, hogy a kalória igénye a szervezetednek és a bevitt kalória milyen arányban van. Salátából is lehet annyit enni, ami hízlal, és mézzel is lehet fogyni.
2020. júl. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Igaz.
2020. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ákos13 ***** válasza:

A méz nagyrészt cukor, igaz, hogy nagrészt nem szacharóz, hanem glükőz meg fruktóz, és csak kisebb részben van benne répacukor.

Összességében 100 gramm méz 82 gramm természetesen előforduló mono- és diszacharidot tartalmaz, ami azért valljuk be, hogy nem kevés... Kb. 328 kcal 100 gramm méz.

Elég kalóriadús csemege, és nem nehéz túlenni magad belőle, mert nagyon finom édes.

Szóval ha teszel egy teáskanállal a teádba, az még nem árt, de annál nagyobb mennyiséget én nem vinnék be...

2020. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ákos13 ***** válasza:

Persze a sima kristálycukornál jobb alternatíva, annál valamivel kevesebb kalória, valamivel kisebb glikémiás index, és legalább természetes, meg némi vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.

Szóval ha sima cukor helyett fogyasztod, tudom ajánlani, de igazából semmi szükségünk nincs rá, inkább egyél friss gyümölcsöt, az is finom édes, és még rostokban, vitaminokban, ásványi anyagokban, antioxidánsokban is sokkal gazdagabb.

2020. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hizlal szerintem
2020. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 23. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!