Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérjepor kérdés? Tényleg...

Fehérjepor kérdés? Tényleg hízlal?

Figyelt kérdés

A helyzet: 178 centi és jelenleg 59 kiló vagyok, 3 hete diétázom, 61 kilóról indultam, 57 a cél. Sosem ettem sokat, viszont nagyon egészségtelenül (rengeteg ch, semmi rost vagy fehérje) étkeztem eddig, fel is szaladt pár kiló.


Rendeltem fehérjeport a Nutriversumtól, napi egy adagot iszok, tejjel és vízzel, fogyókúrás csoportokban ajánlották, mivel nagyon kevés fehérjét tudok táplálkozásból bevinni.

1450 a napi kcal, azt sosem lépem túl, a makrók aránya 124-124-47 gramm (szénhidrát - fehérje - zsír), viszont a fehérjém a porral is max 100 gramm körül mozog.


Eddig boldogan elvoltam a porral, viszont most olvastam olyat, hogy ha nem mozgok, akkor hízlal a fehérje. Hetente 3-4x tornázok, ezek szerint azokon a napokon, amikor pihi van ne igyak shaket? Nem hiszem, hogy hízlalna, mivel a kcalt sosem lépem túl és nem is érem el a megadott makrót, viszont akkor se iszom, ha kárba megy a pihenő napokon, elég drága dolog, nem akarom pazarolni.


Szóval a kérdés: olyan napokon is érdemes fehérjét inni, amikor nem edzek, vagy inkább ne, még ha nem is éri el az ajánlott értéket a fehérje bevitelem?


Nem szeretnék beszólogatást, meg leh*lyézést, olyat kapni bőven a fogyókúrás Facebook csopikban (pár embernek agyára ment a diéta).



2020. ápr. 29. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj már,én 178 vagyok szintén és 67 kg, még sincs rajtam felesleg...izmos,sportos vagyok. nem kevés az 57?voltam annyi is:D egyébként én fehérjeport tömegnövelésnél használtam, de igyál nyugodtan..
2020. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyébként,csak akkor hízlal, ha túlléped a napi átlag fehérjebeviteled, ha nem, akkor nem,de nem is fogysz tőle.
2020. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, ez kimaradt a szövegből.

Sajna rajtam semmi izom nincs (leginkább ektomorf testalkatom van), ezen is tervezek majd keményebben dolgozni, csak először el szeretném érni a célsúlyt.

Voltam 57 kg, akkor jól éreztem magam a bőrömben, most főleg a hasam zavar, mert a több évnyi egészségtelen táplálkozás hatására oda azért rakódott zsír.


Az a baj itthon nagyon nehezen veszem rá magam a tornára, de azért igyekszem csinálgatni, bár nem sok.

2020. ápr. 29. 12:45
 4/10 A kérdező kommentje:

Fogyni tudom, hogy nem fogyok.

Viszont a kevés fehérje nem eredményezi azt, hogy az izmaim épülnek le még jobban?

2020. ápr. 29. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én is ekto voltam:) aztán elkezdtem edzeni, plusz tömegnövelőt szedni.súlyzós edzések stb. azóta erős combizmom,kerek fenekem, bicepsz stb van..már mezomorf alkatra hajazok, de inkább az ekto-mezo keveréke lettem. Az edzés és a tömegnövelő étrend csodákra képes:)
2020. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
de eredményezi, azért igyál nyugodtan. de ha izmot szeretnél, az nem fog menni, úgy hogy nem hízol, vastagabb leszel és jóval több a mérlegen, de formás leszel! Az izom nehezebb mint a zsír. Ezért van az hogy engem vékonynak látnak(mivel izmos vagyok)más meg ennyi súllyal 2x akkora mint én, mert ő nála a testzsírszázalék nagyon magas:) egyébként, hidd el, sokkal fittebbnek fogod magad érezni,erősebbnek,minden téren, ha izmosodsz.
2020. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A csirkemell hízlal?
2020. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a mennyiség a lényeg...
2020. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd igazítom a napi fehérjéhez, ha kevéske, akkor iszok egy shaket 😊


Igazából nálam is az izmosodás a cél, amint nyitnak a kondik megyek, mert sajnos az itthoni edzést nem érzem hatásosnak, így nehezebben is veszem rá magam. Illetve biztos, hogy van gyakorlat amit rosszul csinálok, mert csak a derekam fájdul bele.

2020. ápr. 29. 14:29
 10/10 anonim ***** válasza:
amúgy a vaniliás fehérjepor annyira finom tejjeeel, hogy engem már ez is motivált, hogy edzés után ihatom:D Biotech Usa...:D
2020. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!