Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt aki ért az intoleranci...

Van itt aki ért az intolerancia panelhez? Mármint hogy mit mikor érdemes teljesen elhagyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyakori lágy széklet panaszával mentem el dokihoz, aki intolerancia vizsgálatot rendelt el. Hát soha nem gondoltam nekem ilyenem lesz, mert egyik napról a másikra kezdett el vacakolni valami.


A tejre pozitív eredmény jött ki, gondolom tejtermékeket ajánlatos akkor teljesen elhagyni. Emellett csak az élesztőre annyi jött hogy gyengén pozitív, de úgy tudom sok embernek kijönnek gyenge értékek. Azzal mennyire kell foglalkozni?


Köszi a segítséget, kiértékelem majd háziorvosommal is (:



2020. júl. 22. 10:51
1 2
 1/15 vantel ***** válasza:
0%

Gyógyítható, de legtöbben gyengék a gyogyuláshoz vezető út bejárásához!

Orvosok nem fognak tudni kigyógyítani,mert a páciensnek nem tudnak akarat erőt adni.

Esetek 90 % ában enyhe éveken át tartó bélgyulladás okozza amelynek első észlelhető tünete(beteg álltal) az intolarencia.

2020. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ezt a választ ide szántad? :D

Vagy mi gyógyítható, nem értem? Ez intolerancia, erre diéta van nem gyógyítják, kezelik.

Tejérzékenysége a lakósság több mint 40%-ának van, ez elég gyakori dolog.

2020. júl. 22. 14:12
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaa értem hogy érted. Hogy éveken át ha valaki betartja az előírtakat eltűnhet neki, mert egy átmeneti állapot okozza. Ilyenről hallottam laktózérzékenységnél, de van amire sajnos nem érvényes pl. a glutén. Azt egy életre el kell hagyni úgy tudom.
2020. júl. 22. 14:20
 4/15 vantel ***** válasza:
0%

Igen ide.

Az intoleranciát megelőzi egy nehezen észlelhető éveken át tartó enyhe rősségű bélgyulladás.

Ezután a szivárgó bélfal szindróma lép fel,majd megjelenik az allergia és étel intolerancia.

Laktóz érzékenységet megelőzi egy diagnosztizálatlan tejfehérje allergia. Főleg ha a tej alpesi tipusú tehéntől származik.

Ezt gyógyszerrel nem lehet gyógyítani. Állami orvosok,meg nem fektettnek akkora energiát bele,hogy erőt adjanak a gyogyulást hozó út végigjárására.

Ha tudsz ez irányba nyitni van megoldás,gyógyulás,ha nem kapd be a doki gyógyszert és várd az elmúlást!

2020. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 vantel ***** válasza:
0%

Gluténra is igaz,de ..

csak vadkovásszal hosszan kovászolt kenyeret szabad fogyasztani, gyógyulás után.

2020. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 vantel ***** válasza:
0%

Még annyit,hogy ez a tudás,módszer majdnem egyidős az emberiséggel.

időszámitás elöttről is van írásos példák.

Zoroaszter,Krisztus,Bicsérdy.

2020. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Neked is van/volt valami intoleranciád egyébként? Vagy hogyhogy ennyire értesz a témához?
2020. júl. 22. 14:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Miféle módszer?
2020. júl. 22. 14:35
 9/15 vantel ***** válasza:
0%

Igen ,pollen allergiám és régen tejfehérje allergiám.

Tejfehérje allergiámnak már nem észlelem tüneteit, pollenallergiám már enyhült.

Röviden leírom a módszert,ez alapján még ne kezdj bele.

Ha érzel magadban affinitást ,hogy önmagad meggyógyulj akkor segítek, illetve ajánlok írott anagot.

Kezdődik egy böjttel amely alatt csak vizet szabad fogyasztani.(googlin keress rá a vízböjt kifejezésre, ott leírják,hogy érdemes csinálni)

Gond mértékétől függően lehet, hogy több rövid böjtel kell kezdeni, mire meg tudod csinálni a nagy böjtöt.

Ekkor létre jön a gyógyulás a belső szerveidben.

Tudományos nevén autofágia,erre is keress rá. (Bibliában is leírják csak akkor még nem volt tudományos neve, csupán alkalmazták)

Tartósítószer, ízfokozó, ipari hús (csak háztájit szabad fogyasztani keveset), finomított élelmiszer elkerülésével megmarad a gyógyult állapot.

Érdemes elméjülni a táplálkozás tudományban, hogy mit mivel nem szabad együtt fogyasztani.

Bicsérdy Béla a halál legyőzése című műve az egyik leg étékesebb információ forrás ,ha kivonod belőle a szuggeszív részleteket.

2020. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezt a böjtöt egy barátnőm is mesélte nekem, neki sajnos nagyon sok allergiája van és érzékenysége. De hozzátette, hogy ez testalkat függő! És mivel én alapból is vékony vagyok nem igazán ajánlatos..

De az adott érzékenységet okozó termékeket mindenképp kerülni kell szigorúan és lehetőleg egészségesebben étkezni, kerülni a feldolgozott termékeket, gyorskajákat (eddig se ettem mondjuk). Sok zöldség és gyümölcs kell, változatosság és akkor el tud múlni, fokozatosan vissza lehet vezetni majd remélhetőleg.

2020. júl. 22. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!