Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Extrém túlsúly esetén (200-220...

Extrém túlsúly esetén (200-220 kg) lehetséges alacsony koleszterinszint?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogyan, mitől?

2020. júl. 23. 06:49
1 2 3
 1/26 vantel ***** válasza:
0%

Túlsúlytól ,az mindent összezavar.

Lessz ez még coifrább is,csak kis idő kell hozzá.

2020. júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Fene tudja, ha a még nem 2 éves unokámnak magas volt....
2020. júl. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Azért vagyok rá kíváncsi, mert eddig úgy tudtam, hogy túlsúly esetén inkább magasabb lesz a koleszterinszint, nem alacsonyabb. A túlsúly nyilván rengeteg betegséget hozhat magával, ez nem kérdés, de ennél pontosabban érdekelne, hogy mi az oka extrém elhízás esetén az alacsony koleszterinszintnek. Valamilyen betegség? A táplálkozási szokások? Testmozgás hiánya?


Egy belinkelt cikknek is örülnék, magyar vagy angol nyelven.


Tényleg érdekelne, mert számomra az lenne logikus, hogy ilyen esetben magas a koleszterinszint, nem alacsony.

2020. júl. 23. 07:32
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok túlsúlyos, mégis magas. Ebbe belejátszik a genetika is. A téma amúgy megosztó, még a szakemberek is vitatkoznak rajta.
2020. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A családban több embernek is magas a koleszterinje, köztük apukámnak, aki gyógyszert is szed rá, és több éve volt egy infarktusa. Tényleg nem értem, hogy nekem miért alacsony.


Nem mozgok szinte semmit, sok zsírt eszek, sok édességet, sok feldolgozott kaját. Eddig egyáltalán nem figyeltem oda az étkezésre, de mégis egyre alacsonyabb a koleszterinem minden évben. Nem értem.


Vashiány, D-vitamin hiány, pajzsmirigy-alulműködés, inzulinrezisztencia, PCOS hozzájárulhat?


(Már elkezdtem egészségesebben enni, de ez most nem tartozik a kérdéshez, csak arra vagyok kíváncsi, hogy miért alacsony a koleszterinem, meg esetleg arra, hogy hogyan növeljem úgy, hogy az a fogyást ne akadályozza.)

2020. júl. 23. 08:54
 6/26 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. júl. 23. 08:55
 7/26 anonim ***** válasza:

Én ezeket az okokat találtam: pajzsmirigy-alulműködés, vérszegénység, alultápláltság, májbetegség, felszívódási zavarok, ritka genetikai rendellenességek. (Szerintem az alultápláltság is előfordulhat még egy túlsúlyos embernél is, ha hosszabb ideig böjtöl, koplal fogyókúra céljából.)

[link]

Itt írnak még más okokat is:

[link]

2020. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor lehet, hogy a pajzsmirigy-alulműködés meg a vashiány lesz a ludas. Koplalni nem szoktam, nem is fogok, anélkül is lehet fogyni.


Az első cikkben amúgy a magas koleszterinszint kockázati tényezői közül egy csomó megvan. Túlsúly, mozgáshiány, más esetek a családban, pajzsmirigy-alulműködés (itt is??), fogamzásgátló szedése. :D


A kezeléséhez csak annyit írtak, hogy az okát kell kezelni, ami sajnos nem nagy segítség, ha az okot nem tudom biztosan.


Attól nem lehet, hogy nem eszek elég húst, tojást, tejterméket? Mennyi ezekből az "elég"?

2020. júl. 23. 09:46
 9/26 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell növelni akkor sem ha alacsony
2020. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
0,77-es HDL-t azért jó lenne növelni szerintem, ennek minimum 1,15-nek kéne lenni, afölött lenne jó.
2020. júl. 23. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!