Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux esetén mit érdemes...

Reflux esetén mit érdemes enni/inni hosszabb kerékpározás alatt?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szoktam több órás, akár napi 100-150 km-es kerékpártúrákat tenni. Az utóbbi időben összevissza ettem és sikerült enyhébb refluxos tüneteket összeszedni. Még nem vészes, alapvetően kordában is tudom tartani. Viszont ha bringázok, akkor vizet és alkoholmentes sört szoktam inni és keveset eszek, de úgy látom, hogy egyik sem jön be, mind a víz, mind a mentes sör után megjelennek a savas tünetek nyelőcsőben, mellkastájékon.

A kérdés, hogy érdemes valamit közben rágcsálni, vagy mást inni? Valahol írták, hogy néha egyek egy kis mogyorót vagy ilyesmit.

Folyadék és elektrolit-pótlásra mi lenne a jó? Édes italokat nem szeretem, az izotóniás italok meg mind édesek.

Előre köszönöm a válaszokat.


2020. júl. 27. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szénsavasat semmiképp ne igyál, és fűszeres, savanyú dolgokat sem.


Sima víz a legjobb, mellé pedig vmi sós vagy édes keksz, vagy olyan gyümölcs, ami nem savas, pl banán

2020. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem az édes italt nem nagyon tudod megkerülni, mert ilyen távon kell az energia utánpótlás is.

Olcsóbb megoldás az izotóniás italra, ha fele-fele arányban 100%-os multivitamin gyümölcslét keversz csapvízzel, és teszel bele egy késhegynyi sót. Kevésbé édes, de hasonló hatású.

Esetleg valamilyen energiaszelet és víz.

Gondolom, a háztartási keksz ilyenkor is megoldás lehet, vagy valamilyen kétszersült/puffasztott rizsszelet/extrudált kenyér. Vagy valóban, a banán. Az mindig jó :-)

És hát igen, szénsavas ital nagyon nem ajánlott.

2020. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyumilevektol is nagyon savas vagyok :( vannak ezek a mild elnevezésű gyümölcslevek, na attól talán nincs baja egy refluxosnak se, esetleg még azt lehet kipróbálni.
2020. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyümölcslé a legrosszabb, azt biztosan nem bírnék bringázás közben. A szénsavas üdítőket úgy alapból már ki tudtam zárni (pl kóla, stb), csakúgy, mint a kávét. Az alkoholmentes sörnek pedig nagyon jó regeneráló hatása van, lásd: [link]

Ez jó energiapótlásnak is és frissítésnek mondjuk egy naposabb etap után egy kellemes kerthelyiségben.

De érdekes, hogy a sima víztől is jön a savas érzés.

Ételben a banán jó ötlet, a müzliszeleteket nem igazán szeretem. Mogyoró vagy egyéb magvak hogy hatnak ilyenkor a savra? Az lehet jó közömbösítő? Vagy eszegessek szendvicset, pékárut?

2020. júl. 27. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a sörtől is van savam, ha csak simán magába iszom és nem eszek mellé vmit, pont a szénsav miatt.


Amúgy kajaként még az is jó, amit írsz, szendvics, pékáruk, csak azokat kicsit nehezebb tarolni. A magvak közül én pl nem bírom nagy mennyiségben a mogyit se, inkább mandula vagy tökmag. Még egy ötlet: nyers zöldségek feldarabolva, pl egy kis répa vagy uborka vagy vmi hideg zöldségleves, ami nem romlandó, pl paradicsom (én a nyers paradicsomtól savas vagyok, viszont levesként semmi bajom tőle).

2020. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De amúgy ha van nálad egy kis szódabikarbónás víz vagy tennis, kb bármit megehetsz :D
2020. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tennis=rennie akart lenni
2020. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a finomlisztes ételektől szokott feljönni a savam. Szerintem is próbáld ki a banánt és a magvakat, és egyszerre ne egyél/igyál túl sokat. Ha megoldható, ne pattanj rögtön evés után biciklire.

Nem tudom, milyen a testtartásod a biciklin, lehet, hogy feljebb kellene emelned a kormányt, hogy ne hajolj túlságosan előre.

2020. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kísérletezek majd és az eredményről beszámolok. Mondjuk ez tényleg csak hosszú túrán és inkább melegben jön elő, amikor nem annyira megy az evés, de azért majd próbálok ezt-azt.
2020. júl. 28. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!