Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után bizsergő, égő...

Étkezés után bizsergő, égő érzés van a testemben. Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jó ideje bajlódom azzal a problémával, hogy evés után 10-15 perccel bizsergő, fáradt és égő érzés lesz úrrá rajtam. Teljesen betompulok, alig bírok koncentrálni. Van, hogy el is alszom tőle. Nagyon sokféleképp próbáltam már étkezni, alacsony, magas, közepes nullás szénhidrát/étkezés, ugyan így zsírok, fehérjék arányát is módosítgattam, de semmi sem segített.

Ami érdekesség számomra, hogy edzés után bármennyit eszek, nincs ilyen panaszom és ha a nap elején megyek edzésre, akkor egész nap nem jelentkezik az étkezések utáni kellemetlen közérzet.

A cukromat szoktam mérni, de sose szokatlanul alacsony/magas és teljesen normális ütemben emelkedik/csökken.

Nem eszek feldolgozott élelmiszereket, mindent magamnak főzök. Próbáltam már az 1500-4500-ig minden mennyiségű kalóriát/nap, de a tünete mindig jelentkeznek, egyértelműen étkezéssel függ össze.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi volt a diagnózisa, hogyha sikerült kideríteni, hogy mi okozza?


Köszönöm!



2020. júl. 27. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosod mit mondott?
2020. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy pszichés. Vizsgálati eredményeim rendben vannak, de nem hiszem el, hogy vezetés közben is kb elalszok evés után és ezt így elkell fogadnom
2020. júl. 27. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nwm lehet valami etelintolerancia vagy allergiad?
2020. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Evés után normális az álmosság. Aki teheti, le is fekszik ebéd utáni sziesztára. A szervezet az emésztésre fordítja az energiáit.
2020. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!