Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejérzékenyek hogy álltok a...

Tejérzékenyek hogy álltok a kenyérfélékkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb.2 hete diagnosztizáltak tejfehérje érzékenységgel IgG teszten. Probálom 100% kerülni a listás dolgokat, így jól is voltam mostanában, azonban 2 napja valami hajt egy kicsit - bár lehet közrejátszik hogy most van menstruációm is, azt hallottam ilyenkor felerősödnek a dolgok - egyedül 2 dologra tudok gyanakodni. Egy gabonapehelyben karamell színezék volt valamint félbarna, de csomagolt kenyeret ettem ami nyomokban tartalmazhat származékot..

Érdekes mert ettem már fehér kenyeret csak az cipó volt és nem előre csomagolt, nem volt tőle semmi bajom. A csomagolt kenyerek kerülendők? Vagy csak a menstruáció kavarhatott be? (3.napon vagyok)

Az igazat megvallva nagyon megijedtem, hogy más bajom lehet-e, de eddig semmi gondom nem volt 2 héten át, kezdtem teljesen rendbejönni.



2020. aug. 5. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Gabonapehely helyett jobban jársz, ha saját készítésű müzlit, zabkását eszel. Kenyérből olyat keress, amiben minél kevesebb az adalékanyag. Az igazi kenyér ezekből áll: liszt, só, élesztő vagy kovász, víz. A többi felesleges és jobb nem enni (kivéve a szezámmag és egyéb olajos magvak), főleg, ha az emésztéseddel gondok vannak.
2020. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!

Akkor veszek inkább teljesen natúr, sima zabpelyhet, kenyérből meg felejtős az előre csomagolt, szeletelt.

Azt olvastam azóta, hogy inkább pékségnél kell venni cipót és ott is rákérdezni.

2020. aug. 5. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egyik pékségben, amikor megkérdeztem, van-e tej a zsemléjükben, az eladó elővett egy könyvet, amiben minden termékük összetevői és az allergének benne voltak. A legbiztosabb, ha megkéred őket, mutassák meg, elvileg szerintem mindegyik pékségben kellene lennie ilyennek.
2020. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na az mondjuk jól hangzik!

Az a baj itthon erre kb zéró támogatást kapok, mert nagyüzletben vásárolunk. Édesanyám vett ugyan graham kenyeret amit elvileg ehetnék, de a csomagoláson így is rajta van, hogy tejszármazékokat tartalmazó helyen gyártott. És ez vastaggal van kiemelve gondolom már ez is tud akkor gondot okozni, nem?

Tehát ezek semmiképp nem jók, csak a pékségben kapható cipók.

2020. aug. 5. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tejet nyomokban tartalmazó ételek nem okoznak problémát, mivel csak érzékeny vagyok, nem allergiás. De ezt ki kell tapasztalni.

Egyébként én nem eszem kenyeret, se semmilyen pékárut (gluténérzékeny is vagyok), lehet nélküle is élni, ha éppen nem kapsz megfelelőt.

2020. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oh szegénykém!

Nekem is "csak" érzékenység van rá mert intolerancia teszt volt, nem allergia.

Nekem a glutént nem mutatta ki szerencsére, csak a tejet. Te is IgG tesztet csináltattál?

2020. aug. 5. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. Én örülök, hogy kiderült, sokkal jobban vagyok azóta, hogy diétázom. Már nem igazán hiányoznak az elhagyott ételek, így is elég változatosan tudok enni.
2020. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban szerencsés vagy, kedves 7-es, hogy időben kiderült a disznóság. Az autoimmun spektrum ezerféle tünetéből ha egy megjelenik, csak idő kérdése, hogy hol, mivel folytatódik. Allergia, IBS, SM, Hashimoto, Parkinson, bármi jöhet, és akkor még örülhetünk,hogy nem daganat. Sajnos ez a mai nyugati étrend átka, és ember legyen a talpán, aki egészségesen tud táplálkozni.

Ha többet szeretnél tudni saját egészséged helyreállításának lehetőségeiről, nézegesd Dr Guseo András, vagy Mester Károly videóit.

2020. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!