Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történne a szervezetemmel...

Mi történne a szervezetemmel és mennyit tudnék fogyni azzal hogyha teljesen lemondanék a kenyérfélékről és a húsról és szinte csak zöldségen és gyümölcsön élnék?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Izomból idővel egész sokat. De komolyan, van fogalmad a tested makrotápanyag szükségletéről? Mert szénhidrát nem is feltétlenül kell neki, zsír és fehérje viszont mindenképp.


Amúgy kalóriadefit kérdése. Csak mert gyümölcsöt és zöldséget eszel, miért kéne fogynod? Abból is be lehet vinni a kalóriaigényed fölött. A kenyér elhagyása sem fogyaszt. A kalóriadeficit fogyaszt.


A húsról miért mondanál le? Én sem eszem, de ez egyéni dolog, a jó minőségű hús normális és jó összetételű, tápanyagdús étel, a fogyást s a kiegyensúlyozott táplálkozást inkább segíti.

2016. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak zöldséget és gyümölcsöt eszel, egy idő után beteg leszel mert semmi tápanyag nem jut a szervezetedbe amire szükséged van. Arról nem is beszélve, hogy sok gyümölcs inkább hizlal mint fogyaszt
2016. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira imádnivaló, hogy szinte bármilyen ételre azt mondják, hogy nincs benne tápanyag. A zöldségekben pont van egy csomó, csak ugye nem elégséges.

S a kalóriatöbblet hizlal, de való igaz, hogy tipikusan nem cukorral könnyű fogyni...

2016. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintis Zoli ***** válasza:
Don Quijote :)
2016. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az okostojások most sárga földig lepontoznak, de ez eddig sem tartott vissza. Most is elmondom (nem a véleményemet, hanem) a tényeket.

Ha ezt az étrendet folytatnád, három hónap után egyre jobban lennél. Azért három hónap, mert némi logikával könnyen átlátható, hogy amilyen táplálékon éltél eddig olyan bélflórád alakult ki, és került túlsúlyba. Nyilván a nyers zöldség emésztéséhez szükséges bacik éhen halnak, ha egyfolytában félkész, bolti vackokat eszel. Idő kell nekik, amíg kellő mennyiségű táplálékhoz jutva újra el tudnak szaporodni.

Az emberi szervezetnek sem húsra, sem kenyérfélékre nincs szüksége. Ezek mérgek a számára, akár belátjuk ezt, akár nem. Mielőtt jönnek a különféle irányzatok képviselői, sietek elmondani, nem vagyok vega, sem semmilyen egyéb diétának a híve. Szeretem a húst, és hatalmasakat tudok zabbantani pl egy jófajta csülökpörköltből. Mindazonáltal 57 év alatt elég sokat olvastam, kísérleteztem és tanultam ahhoz, hogy meglegyen a kellő rálátásom a dologra.

Szóval három hónapon túl egyre jobban lennél. Egyre több energiád lenne, és eltűnnének szervezetedből a rákos sejtek. Beállna az ideális pH-d, és (ha emellett kellő mennyiségű vizet is innál) a súlyod is normalizálódna. A fogaid romlása megállna, a bőröd jelentősen simább, üdébb hatású lenne.

Mindazonáltal meg kell jegyeznem, hogy ez nem a multikban vásárolt 0 beltartalmi értékű zöldségekre és gyümölcsökre igaz, hanem a saját magad által (nem műtrágyázott és nem vegyszerezett) cuccokra.

2016. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk inkább úgy (s még igazat is mondunk), hogy nincs ételcsoport, amire az emberi szervezetnek feltétlenül szüksége van. Elég jól csináljuk a mindenevést, bármelyik irányba elmehetünk vele, elég extrémen.


Viszont ha növényevőként akarunk élni, akkor is szükség van megfelelő fehérje- és zsírbevitelre, amit zöldségből és gyümölcsből elég nehéz összehozni. Bár ha van pénzünk avokádóra és/vagy gyümölcsnek tekintjük a valóban gyóümölcs kókuszt, akkor a zsír OK (az omega3/omega6 arány nekem mindig sok volt, azt hagyom), fehérjére pedig főleg egyes zöldségek, de itt már lehet, hogy gond lenne az aminosavkomplexszel s kellene más növény is.

2016. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!