Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírok hízni!!! A térdemné...

Nem bírok hízni!!! A térdemnél ki áll a csontom és nem tudom mit egyek vagy tegyek hogy hizzak Valaki kifejtené érthetően hogy mit egyek vagy tegyek? (csont és bőr vagyok) Rossz belenézni a tükörbe és latni hogy milyen sovány vagyok

Figyelt kérdés
2020. aug. 10. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
McDonald's-ban ebédelj az elkövetkezendő időszakban mindaddig, amíg nem látsz változást.
2020. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első, hiába csinálja ezt semmi vátozás nem lesz, vagy még rosszabb, egészségére fog rámenni a szemét kaja!


Kérdező! Én szintén egy nehezen hízó típus vagyok, mindig is vékony voltam sajnos. De nálunk ez örökletes tényező is sajnos, édesanyám és ő anyukája is vékony volt fiatalon. A következőket tudom javasolni:


Először is, teljes körű kivizsgálás a súlyodra való tekintettel. Nekem 2 éve kb. volt teljes vérkép, vizeletvizsgálat, a vérből TSH-t is néztek, ami pajzsmirigyre vonatkozik, ezt kérned kell külön ha orvosod nem mondja, de tuti küldene rá. Ha ezek rendben vannak, valószínű táplálkozásban keresendő a gond, vagy lelki eredete van. Táplálkozásról annyit, hogy nekem emellé 2 hónapja emésztési zavarok társultak (valamint vékonyabb vagyok sajnos, mint szoktam lenni) és kiderült, hogy ételérzékeny vagyok.. De ha neked nincs egyéb tüneted, ennek nem muszáj utánajárnod, csak mondom, hogy ilyenekre is lehet gyanakodni.


Ha egészséges vagy, minden oksa, minden negatív, jöhet a tömegnövelés. Vannak kalóriakalkulátorok az interneten, akár magyarul akár angolul mindegy, megadod az adataid és kiszámolja, nagyjából mennyi az a napi kalória mennyiség, ami neked az alapszükségleted. Ez nálam 1500 körül mozog. Na ezt úgy képzeld el, mint egy határvonalat. Ha ez alatt eszel huzamosan, fogyni fogsz. Ha efelett, hízni fogsz valamilyen ütemben. Én azt javasolnám, hogy kezdetben emeld meg a kalóriabeviteled kb. 3-400 kalóriával. Tehát ha eddig 1500-öt ettél, egyél meg 1800-at.


NEM fogsz látni instant változásokat teszem azt egy héten belül, ez nem így működik, minimum 1 hónap kell. Tehát az is nagyon fontos, hogy ne méregesd magad! Lefogadom téged is szarul érint, mikor nem mozdul feljebb a mérleg, ne nézegesd, ne görcsölj erre rá, mert a stressz a legdurvább fogyókúra, erről tudnék mesélni.. Amint nem nézegeted ezt, elengeded, számolgatod a kalóriáid, elkezded élvezni, menni fog (: Ha megy a többlet kalória, akkor pedig elkezdhetsz szépen edzeni, csak ne kardiót!

2020. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Rendszeres táplálkozás, a főétkezések semmiképpen ne maradjanak ki (akár tízórait és uzsonnát is beiktatni). Megfelelő folyadékbevitel, kávé és energia ital mellőzése, dohányzás abbahagyása, stressz minimalizálása (amennyire lehetséges). Ha időd engedi kezdd el magadnak elkészíteni a másnapi menüdet, kerülni a gyorséttermi étkezést. Ha rákeresel google-ban az egészséges táplálkozás és kiegyensúlyozott táplálkozás kifejezésekre rengeteg hasznos információt találhatsz a témában. Figyelj magadra jobban, hogy nem-e esetleg ételintolencia áll a háttérben. Bizonyos ételek elfogyasztása után vannak-e hasi panaszok. Ha nincsenek tünetek akkor akár a gyors anyagcsere is állhat a hátterében (ezzel nem igazán lehet mit kezdeni).
2020. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szex- kaja- szex- kaja. No stressz, és beáll a sulyod.
2021. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!