Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyás, hirtelen fogyás?

Fogyás, hirtelen fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok.

Kb 2hónapja rettentő sokat fogytam. 155cm 44kg vagyok jelenleg. Előtte voltam 53-4 is. Akkor is jól éreztem magam a bőrömben de most viszont.. eltűnt mindenem.. nem fogyókúráztam, bulémiás sem vagyok. Az étvágyam is nagyon jó.

Itthon is kezdenek megijedni mi lehet a baj (d*ogokra gondolnak)

Hízni se tudok és most megint megindult a fogyásom. Emelett a menstruációm se százas. Van hogy 2hétig megvan utána 4-5 hónap kimarad. Valaki esetleg tudna segíteni?


2020. aug. 12. 10:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kedves Miquel azért ne diagnosztizálj már valakit a fotelból. Millió oka lehet annak hogy fogyott. És egyáltalán nem valószínű, hogy pont az a baja amit írsz. Szuper hogy ezt egyszer elolvastad valahol de bem kénr mindenre ráhúzni. Mondjuk a reggelire műzli ebédre nem tudni mi, vacsorára meg egy tojás az lófütty. Szóval lehet nem eszel eleget és ezért van. De akár súlyos betegség is lehet nagyon gyorsan mennék az orboshoz mert 44 kilóból már nincs hova fogyni itt lassan az életed a tét.
2020. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne ijedj meg, keresd fel tényleg a háziorvosod, és menj el a szükséges vizsgálatokra.


Egyébként fokozott éhséget / szomjúságot nem tapasztalsz?

Lehet akár cukorbetegség is, az is járhat hirtelen súlycsökkenéssel.

2020. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ne ijedjen meg? 44 kiló az elég ijesztő. Én baromira megijednék a helyébe és nem várnék a csodára ha úgy érzi eszik rendesen. Bár a leírzak alapján nem tűnik úgy.
2020. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

13-as! Miért, mit kellene neki mondanunk? Hogy aggódja magát halálra, és tartson a legrosszabbtól, amíg meg nem vizsgálják??

Nem is értem.


Igen, elég ijesztő, és fontos, hogy felkeressen egy orvost, és minél előbb kivizsgálják a fogyás okát. De nem ijesztgetni kell, valószínűleg aggódik így is eléggé.

2020. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha annyira aggódna már régen elment volna orvoshoz vagy enne rendesen.
2020. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de butaságokat mondasz. "Ha annyira aggódna.." Képzeld, van nagyon sok olyan ember, aki igenis annyira fél attól, hogy kiderül, hogy valami komoly baja van, hogy nem megy el orvoshoz, és addig húzza ameddig csak lehet. Természetesen egyáltalán nem értek egyet a halogatással, de igenis van ilyen. Közvetlen környezetemben is tapasztaltam hasonlót.
2020. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Annyira fél hogy kiderül valami? De ez egy hülyeség :D ha valaminak ki kell derülnie akkor derüljön minél hamarabb ha meg nem igzat annyira akkor nem megyek orvoshoz. Nem érzem a koncepciót. Ha csak fél év múlva tudom meg, hogy rakom van akkor jobb lesz? Már megmenteni sem lehet talán.
2020. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezt most úgy írod, mint ha még sosem hallottál volna ilyenről.

Ha tényleg nem tapasztaltál hasonlót, akkor az szuper. De az nem jelenti azt, hogy csak az a két felfogás létezik, amit te fentebb leírtál.

2020. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szept.24-re kaptam idopontot!😒😒😒😒
2020. aug. 27. 08:04
 20/20 anonim ***** válasza:
Az szuper.. Hova kell menned?
2020. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!