Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mit jelent, ha a tej IgG...

Az mit jelent, ha a tej IgG teszten pozitív lett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyumnak volt ilyen teszte mert emésztési panaszai voltak/vannak. Szinte minden negatív, kivéve a tej, (valamint tojás enyhén pozitív)

Laktóz nem lehet, mert azt kilégzéssel nézik. Allergiát meg IgE teszttel. Akkor ez micsoda? Valaki, aki volt ilyenen? Csak jövő héten jutunk vele dokihoz.



2020. aug. 19. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Laktóz intoleranciát jelent.
2020. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a laktózt kilégzéssel lehet csak megállapítani, barátnőm az és ő mondta. H2 kilégzésen nézik meg, más teszt nincs rá.
2020. aug. 19. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a cikket.


[link]

2020. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik, hogy vérből is "megállapítható" a laktózintolerancia, csak nem fogadják el adókedvezményhez. Legalábbis nekem több ismerősöm úgy volt vele, hogy nem szeretne adókedvezményt, csak ne kelljen laktózivós tesztet végigcsinálni.

Illetve nem tudom, hogy laktózra vagy tejre érzékenységet nézett-e, a laktóz a tejben lévő cukor, ami akár tablettával is tünetmentes lehet, míg a tejfehérje érzékenység esetén mindent ki kell hagyni, amiben van tej (ez utóbbira nem jár adókedvezmény, pedig lényegesen bonyolultabb kókusz meg mandulatejből készült csokoládét/fagyit/kenyeret találni).

2020. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hármas a tejfehérje lesz az! Igen van laktóz teszt, de az valami genetikai teszt azt hiszem.Kettes köszi a linket, ezek szerint ez tejfehérje intolerancia ami kijött nekem, tehát az amit te írtál utólag hármas, teljes megvonás egy időre.
2020. aug. 19. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Tejfehérje lesz. Abból sem csak az allergia létezik. (Viszont egyedül az allergiát fogadják el betegségnek, amennyire tudom)


Ez annyiból jobb, hogy "csak" emésztőrendszeri panaszokat okoz, míg az allergia nagyon sokféle panaszt okozhat az emésztőrendszeri mellé is (légzőszervi, bőrprobléma pl)

2020. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!