Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy el tudjam...

Mit tegyek hogy el tudjam hagyni a bűntudatot? Nem vagyok kórosan sovány és én is látom a tükörbe hogy nem vagyok egy picit se husi, híznom nem muszáj, csak szeretném elhagyni a bűntudatot, de ha lehet úgy hogy ne hízzak meg. Valaki esetleg ötlet?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, tényleg nem vagyok kórosan sovány csak elég vékony de még normálisan. Szimplán a bűntudatot szeretném elhagyni ami evés után jelentkezik mint említettem hízás nélkül
2020. aug. 22. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus tud ebben inkább segíteni... Az nem opció?

Egyébként megkérdezhetem, hány kiló és milyen magas vagy? Eléggé szabadkozol, kíváncsi vagyok, hogy tényleg nem vagy-e kórosan sovány, vagy csak te gondolod...


Egyébként laikus fejjel valami olyasmi jut csak eszembe: sport? Ha sportolsz mellette, talán elveszi az élét az alaptalan bűntudatodnak, idővel talán meg is szűnik.

2020. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán tudatosítsd magadban, hogy nem csak azért eszünk, mert éhesek vagyunk és jólesik valami finomat enni. A testünknek egyrészt energiára van szüksége, másrészt tápanyagokra. Fehérje, zsír, szénhidrát, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek. Ha ezeket nem kapja meg, vagy a szükségesnél kevesebbet, beteg leszel. Ha éhes vagy, a tested jelzi, hogy energiára és tápanyagokra van szüksége. Ha jóllaktál, azt jelzi, hogy most eleget kapott ezekből. Emiatt nem kellene, hogy bűntudatod legyen. A bűntudat hiánya nem okoz hízást.
2020. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Őszintén nem igazán tudom h hány kg vagyok, a magasságomat is csak tippelni tudom ami olyan 167 cm. Én csak a szüleimnek hiszek, akik azt mondják nem kell híznom de ne fogyjak tovább. Ami bizonyíték lehet hogy egyszer kijött vlmi felmérésben h a normális testsúly alsó határa vagyok Azóta egy picit elvileg fogytam ugyanis szerencsétlenségemre elkaptam a koronavírust és konkrétan 3-4 hétig azzal küzdöttem
2020. aug. 23. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Ami jó hír h a bűntudat nem mindig jelentkezik nálam
2020. aug. 23. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!