Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok nekem egészséges...

Tudnátok nekem egészséges alternatívàkat adni uzsonnàra?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon próbálok odafigyelni arra hogy egészségesen étkezzem. Ez nálam azért nagy szó, mert eddigi èletem során kb soha nem volt ilyen. Össze vissza ettem mindent, ami jól esett. Sportolni mindig sportoltam, így ennek és a szerencsés alkatomnak köszönhetően emiatt soha nem volt sem súlyproblémàm és nem iséreztem rosszul magam a bőrömben. Most viszont egy ideje (március óta) próbálok a lehető legegészségesebben enni, a sajàt mércém szerint. Azaz, néha azért 1-1 csalás belefér.😃

ez azt jelenti pl hogy nincs lelkifurdalásom ha becsúszik 1 szelet süti, vagy 1 popcorn, viszont 80-90%-ban igyszem figyelni mit és mikor eszem.

Úgy vettem észre viszont hogy az uzsonnàt valahogy nem tudom megfelelően kivàltani egèszséges alternatívákkal, mert vagy nagyon éhes maradok, vagy túlzásba esem.

Most kb így nèz ki az étkezésem:


1.reggeli: (8-9 körül)

7-ből 6-szor zabkása

Néha ezt kiváltam tojásràntottával és nagy ritkán piritós felvàgottal, sajttal, zöldségekkel.

Kávét vagy iszom vagy nem. De ha iszom akkor kb fél deci “rendes tejjel”. (Nagyon nem ízlik növényi tejekkel)


2.ebéd: (12.00-12.30 között)

Amit főzök, teljesen vàltozatos. Köretekre figyelek (bulgur, kuszkusz, basmati rizs, szinte csak ezeket használom) és arra is van gondom hogy mindig egyek zöldséget.

De a leveseket ha készitek akkor bármi legyen is az (húsleves, gulyás, krémlevesek, tárkonyos levesek...) megeszem.


3.uzsonna (15.00-16.30 között)

Gyümölcsöt szoktam vagy magvakat, esetleg zabpalacsinta vagy natur joghurt, néha 1 kapuccsino dietas keksszel.

(De legtöbbször sajnos éhen maradok🙄😅)


4.vacsi (18.30-19.30 között)

Igyekszem salàtàt, tonhallal, vagy tojással, felvàgottal, hússal.


Azért írtam igy le, mert ebbe kellene szerintem beleillesztenem olyasmit ami egészséges és jobban telít uzsonnára.

Az időpontok azért ennyire “fixek” mert van egy 1,5 éves kicsi gyermekem és hozzá igazítom az èn étkezéseimet is.


(Egyébként 32 éves nő vagy, 62 kg, 172 cm.)


Köszi a válaszokat és bovsi a részletes leírásért.



2020. szept. 5. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Már így ránézésre látszik, hogy az lehet a baj, hogy túl keveset eszel, nyugodtan ehetnél egy szendvicset. Mivel mennyiségeket nem írtál, ezért javaslom, hogy próbáld kiszámolni, pld. kaloriabazis.hu segítségével, kb. 1700kcal-ra lenne szükséged, az aktívitásodtól függően akár többre is.
2020. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igazad lehet, bár én azt hittem/hiszem hogy az egészségesebb étrendnek köszönhetem hogy nem annyira telített a gyomrom mint korábban.

Mennyiségeket azért nem írtam mert az a helyzet hogy nem

Is számolom/mérem.

Heti 2 mozgás fér bele az életemben, ebből 1 futás (3-4km) illetve 1 órás csoportos óra. Ezen kivül a gyereknevelés a napi mozgásom. Nem kevés de nyilván nem különösebben fárasztó :)

2020. szept. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!