Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a táplálkozásomat, hogy egészségesebb legyen?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy észre vettem magamon hogy elkezdődött valami éves függőség nálam. Nem vagyok egyáltalán túlsúlyos, de egyszerűen már egy jó ideje akkor is eszek, ha nem vagyok éhes folyton kívánok valamit.. Nagyon sok csokit és ehhez hasonló egészségtelen dolgot viszek be. És egy nap nem keveset. Egyszer próbáltam változtatni és egy darabig bírtam, egyáltalán nem ettem édességet meg chipset meg hasonló dolgokat és minél többször megálltam hogy ne egyek, annál kevésbé kívántam. De egyszer megint jött egy ilyen nagy sóvárgás és nem bírtam abbahagyni. Sajnos azóta is ez megy. Nagyon szeretnék változtatni, mert tudom hogy komoly betegségek is kialakuhatnak. Erőm sincs, émelygek és nem bírok fizikai feladatokat olyan nagyon sokáig csinálni, mert úgy érzem le kell ülnöm. Szóval ezen nagyon gyorsan változtatni kell! Sportolni is elkezdek (futni). Ezelőtt is futottam. De nem tudom hogy mit hogyan egyek és mennyit hogy jobban érezzem magam. Annyi mindent lehet olvasni a neten, mégsem tudom hogy hogyan álljak neki. Csak hagyjam abba és ne egyek semmi édeset? Vagy néha lehet enni? Mivan ha elkap a nagyon nagy sóvárgás?
2020. szept. 7. 11:46
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
Ha nem vagy cukorbeteg, akkor ehetsz néha édességeket, nem okoznak betegséget, csak mértékkel tedd, és lehetőleg mielőbb moss fogat!
2020. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell fogynod, akkor igazabol eleg ha ezeket betartod: sok zoldseg-gyumolcs, hus, hal, egeszseges szenhidratok (pl bulgur, barna rizs, edeskrumpli, stb.) A sok felesleges cukrot es feher lisztes dolgokat probald kicsit lecsokkenteni, de nem muszaj teljesen megvonni magadtol. Nekem az jott be egyebkent, hogy heti egy napot (szombat) kijeloltem ugymond “csalonapnak”, es akkor ettem olyasmit, amit egyebkent hetkoznap nem, mint peldaul tortat, sutit, chipset, neha gyorsettermi kajat. De az en celom a fogyas volt, es igy mukodott is. Ha megfelelo etrended van, akkor nem szabad, hogy elkapjon a sovargas, nem lesznek falasrohamaid, pont emiatt sem szabad mindent rogton teljesen kizarni, hanem fokozatosan kell csokkenteni.
2020. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :) Remélem sikerrel járok.
2020. szept. 7. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy króm, vagy B vitamin hiányod van, ezt érdemes pótolni, illetve a rendszertelen evés, és a stressz is tud ilyen falásrohamokat okozni. Érdemes minden étkezéshez zöldséget enni, eltelít, segíti az emésztést, és vitaminokkal teli. Megvonni nem érdemes semmit magadtól, főleg, ha nem vagy túlsúlyos, csak ne nagy mennyiségeket, vagy ritkábban fogyaszd. A sok cukor és egyébként is a magas szénhidrát bevitel hintáztatja az inzulin szintet, ezért jönnek az éhség rohamok. Ami még nagyon fontos a rendszeres víz ivás, hajlamos az ember a szomjúságot éhségként azonosítani.
2020. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És lehet hogy ez a gyengeség, fejfájás hányinger attól van hogy ennyire rosszul és egészségtelenül táplálkozom? A gyengeség már hónapok óta van.
2020. szept. 7. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, siman lehet! En is ilyesmivel kuzdottem, mielott eletmodot valtottam, de amiota sportolok es az etkezesem is rendben van, azota sokkal tobb az energiam is. A fejfajas nalam sajnos migrenes, ebben nem lattam meg javulast, de alapvetoen attol is tud fajni az ember feje, ha nem iszik eleg vizet.
2020. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy ebből van kiút.
2020. szept. 7. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!