Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges a táplálko...

Mennyire egészséges a táplálkozásom?

Figyelt kérdés

Az alábbiak szerint étkezem mostanában, szeretném megtudni hogy mennyire egészséges vagy mi az, amin változtatnom kéne.


Alapvetően én nem dohányzom, nem iszom alkoholt, kávét sem iszom.


Folyadékbevitel: naponta legalább 1,5 liter alacsony ásványianyag-tartalmú ásványvizet iszom, emellett különféle herbál teákat, illetve ízesített ásványvizeket iszom.


Ami az étkezést illeti reggelizni nem igazán szoktam, mert nem vagyok éhes, de ha mégis éhes vagyok, akkor valamilyen gyümölcsöt eszek.


Az ebédet úgy szoktam rendelni egy helyről, ahol elvileg egészségesen főznek, és minőségiek az alapanyagok, a vegetáriánus menüt szoktam választani.


Délután ha megéhezem, akkor általában szintén gyümölcsöt eszem, vagy egészséges/bio joghurtot, vagy Gullón kekszeket.


Vacsorára teljes kiőrlésű kenyér, gluténmentes szalámi, valamilyen zöldséggel (általában paradicsom vagy paprika).


Hétvégén pedig annyi a változtatás, hogy akkor a szüleimnél eszem, és általában húst.


Nagyjából ennyi.


2020. szept. 7. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz. De reggelire jobb lenne szintén egy szelet tk kenyér vmivel, és zöldségekkel is. A gyümölcs nem igazán jó reggel, mert olyankor a legrosszabb a szervezet inzulin érzékenysége, a gyümölcs pedig gyors felszívódású ch. Nagyon megdobhatja a vércukor és inzulin szintet, ha reggel fogyasztod.

A tejtermék kevés, hacsak nem az ebéd tartalmaz pl sajtot, túrót.

Szalámit és egyéb felvágottakat nem ajánlott napi rendszerességgel fogyasztani. Akkor már a tőkehús egészségesebb. Nem tudom, halat szoktál-e enni, azt is érdemes heti 2x, ha szereted.

Felvágottak helyett lehetne több tejterméket enni, vagy hummuszt, padlizsánkémet, avokádó krémet és hasonlókat.


(egy dietetikus)

2020. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből még nem derül ki, egy csomó mindenen elcsúszhatsz. A makrotápanyagok arányát csak tippelni lehet. Rostból a leírtakból még nem jön ki az ajánlott 25 g-os minimum, az ebéddel együtt még kijöhet, de azért ahhoz olyan ebéd kell. Nem olyan könnyű ezt a mennyiséget összehozni. Valószínűleg a sóbeviteled rendben van, talán ezt meg lehet állapítani. Meg a hozzáadott cukorral sincs gond, és ez utóbbi az egyik legfontosabb paraméter. De vajon minden eszenciális (a szervezet által elő nem állítható) zsírsavat beviszel? Elég változatos az étrended ahhoz, hogy a többi ásványi anyagból is legyen elég? Megvan a napi fél kiló zöldség-gyómölcs?
2020. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


A szalámikra már gondoltam, hogy el kéne hagyni őket, végül is annyira nem hiányoznának nekem.


Esetleg szalámik helyett ezek jók lehetnek? [link]

2020. szept. 7. 10:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem változatos gyümölcsök terén. Illetve sok olajos magvat is eszem, azt kifelejtettem.
2020. szept. 7. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!