Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ajánlanátok nekem jó probiotik...

Ajánlanátok nekem jó probiotikumot?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Forever Living aloe vera termékeket használom, azon belül is a probiotikumot és a halolajat.

Viszont ezek elég drága termékek és ha van hasonlóan jó minőségű étrendkiegészítő ami olcsóbb, akkor szivesen váltanék.



2020. szept. 21. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Joghurt, élőflórával. Probiotikumot antibiotikum mellé szoktak szedni.
2020. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legolcsóbb az élőflórás kefir, joghurt, én ezt szoktam enni, orvosom is ezt javasolta.
2020. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Mi a Biocom-tól a Flora Pluszt használjuk évek óta, nekünk az vált be. Ha jól tudom, akkor olcsóbb is.

Omega3 forrásként pedig a Krill Oil-t ugyanettől a cégtől.

2020. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%

A mai ismeretek szerint akkor jó egy probiotikum, ha minél több igazoltan hatásos baktériumtörzs van benne és minél több baktérium van egy adagban. Azok a készítmények, ahol max. 3-4 milliárd van egy adagban, semmit nem érnek. (Kivéve talán a mikrokapszulázottak.) Minél több van ugyanis egy adagban, annál nagyobb valószínűséggel ér le megfelelő mennyiségű a vastagbélbe. (Mert egy részüket megemésztjük még azelőtt, ráadásul a tárolás során is pusztulnak el baktériumok, különösen ha nincs hűtőben a termék, márpedig kevés bolt tárolja hűtőben a probiotikumait.)

Az általam ismertek közül a BioKult-ban van a legtöbb törzs (14), illetve a Swiss Probiotix-ban 12. Sajnos a BioKult egy adagja csak 2 milliárdot tartalmaz, ezért ebből többet kell beszedni egyszerre, így elég drága. A Swiss-ben 25 milliárd van, abból egy is elég. Ránézésre talán drágábbnak tűnik BioKultnál, a valóságban azonban majdnem a tizedébe kerül (a probiotikum mennyiségére vetítve).

Ha lemondunk arról, hogy 10+ törzs legyen és inkább a CFU mennyiségre gyúrunk, akkor szóba jöhet a NOW Probiotic-10, amiben 10 törzs van és van 25/50/100 milliárdos kiszerelésben is. Probiotikum mennyiségére vetített ára kb. mint a Swiss-é. Ami pedig magasan a legolcsóbb, az a YiYa LGG probiotikuma, 8 baktériumtörzzsel és 46 milliárd baktériummal kapszulánként.

2020. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú, utolsó! Hát ez nagyon hasznos válasz volt, köszi! Amúgy mindenkinek ment a 👍

Egyébként a bőröm miatt javasoltak nekem probiotikumot szedni.

Mivel pikkelysömöröm van, amit a belek rossz állapota sajnos tovább ronthat. Mióta egyébként probiotikumot hasznàlok jobb lett a bőröm és a hajam állapota is, emellett mintha a közérzetem is javult volna :) úgyhohy nekem biztosan jót tett. Utána nézek viszonr mindennek amit írtatok.

Köszönöm!

2020. szept. 22. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Apámnak is pszoriázisa volt, neki is az emésztőrendszerét tettük rendbe. Nagy adag probiotikum, krill olaj, microbiom pro és még pár dologgal kiegészítve.
2020. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!