Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha cukormentes diétat tartok...

Ha cukormentes diétat tartok akkor nagyon rossz a közérzetem és szédülök. Függő lettem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy a cukor mennyire káros hosszútávon a szervezetre. Akik meg elkezdik a cukormentes életet mennyivel jobban érzik magukat, szinte felszabadultak.


Én pont fordítva vagyok. Cukor nélkül egy enervált zombinak érzem magam. Reggel mindig a cukros kávé vagy tea adott energiát, anélkül csak szédelgek. Szellemi munkát végzek, a cukortól sokkal jobban megy a munka. Soha nem voltak túlsúly problémáim, sőt, kifejezetten vékony testalkatú vagyok. Kiegyensúlyozottan, napi ötször étkezem, csak az átlagnál valószínüleg több édes dolgot veszek magamhoz. Ha nem így teszem akkor fáradt és szédülős leszek. Mi lehet ennek az oka? A szervezetem azt mondja, hogy a cukor az jó dolog.


35/N



2020. szept. 24. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem cukorbeteg az ember a bevitel mennyiségére KELL figyelni.Ha van rá "pénz",akkor a cukor minőségére is.

A cukor mint alapanyag KELL a szervezetnek.

Ne kínozd magad feleslegesen.

2020. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony cukor függő lettél .
2020. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akik teljesen elhagyják a cukrot, hogy lehet az, hogy mégis jobb a közérzetük?
2020. szept. 24. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Máshogyan jut a szervezetükbe cukor.

Tudod!...:

"Kérek a sajtburger menüt cola ZERO"-val

XD

2020. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a cukor a kulcs, hanem a szénhidrát. Ezt pedig nem kell kiiktatni, hanem megfelelő minőségben bevinni. Ha te reggel össz-vissz egy kis cukros italt ittál most meg semennyi a szénhidrát beviteled reggelire, akkor nem csoda, hogy rosszul vagy.


Egyébként én teljesen átérzem mert nekem is nehéz volt eleinte, mivel cukor (meg fehér lisztes vackok) nélkül közelében sem voltam annyi szénhidrátnak, amennyire szükségem lenne. Viszont inzulinrezisztenciám van, úgyhogy nekem nincs választásom. Neked van, ha nincs orvosi oka és fogyni sem szeretnél. Csak mértékkel a cukrot, ne korlátlanul. :)

2020. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!