Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak a szüleim szerint vagyok...

Csak a szüleim szerint vagyok gebe vagy tényleg így van?:/

Figyelt kérdés

Sajnos nekem soha nem volt megfelelő az egészséges/termesztés alakom, pedig még az is picit vékonyabbnak mondható mint az ‘atlag’.

Fél éve történt hogy eszetlen koplalásba kezdtem sajnos, mert előtte nyáron sok-sok kiló felszaladt rám. Szinte falási rohamaim voltak...

Most pedig vissza kellene híznom mert szerintük nagyon durván lesoványodtam. 16 éves lány vagyok, elég magas, 174 cm.. na és most kb 49 kg.

1) tényleg ennyire kevés a mostani súlyom vagy csak a szüleim lihegik túl?

2) ha célnak meghatározom mondjuk minimum az 53-at, esetleg 55-öt, az ideális lehet?


(Hozzá kell tenni hogy egészségügyileg sem vagyok sajnos a csúcson, de külsős véleményre is kiváncsi lennék!)



2020. szept. 28. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a súlyod kevés. De nem kizárólag zabálással tudod növelni, ha elkezdesz súlyzós edzéseket is csinálni egy normális tömegnövelő étrenddel, még hatvan kilóval is gyönyörű lennél.
2020. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sovány lehetsz ezzel a magassággal és súllyal. Ráadásul valószínűleg anorexiás is vagy, ami miatt érdemes lenne orvoshoz menned.
2020. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez iszonyat kevés. Menzeszed van egyáltalán? 174 centihez minimum 60 kg kellene.

Meg ha eveszavarod van, akkor pszichológus.

2020. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdődő anorexiád van, ha neked komoly gondot okoz eldönteni, hogy ez valóban kevés-e. De komolyan, nem viccelek. Az 53 kg is lóphasz egyébként, de kezdetnek megteszi, már egészségesebb egy fokkal, mint a 49. De még 65-el sem leszel kövér. Ha az evést nem szereted önmagában, akkor én is ajánlom a súlyzós edzést előre megtervezett étrenddel. Talán ha látod, miből mennyi kell és szakértő csinálta, akkor könnyebben eszel meg normális adagokat, mintha saját magadtól kell kitalálni, miből mennyi a megfelelő.
2020. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ez attól függ hogy oszlik el rajtad a plusz, mert én pl 175cm és 54 kg vagyok, de még ha ez az egészséges testsúly is akkor sem érzem túl jól magam mert minden a hasamon és a combomon rakódik le. Szerintem a hizassal is óvatosan kell bánni, talán az lenne a legjobb ha erősítenél, és inkább izmosodni próbálnák.
2020. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*próbálnál
2020. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első mondatodhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy még csak most alakul ki az alakod amilyen leszel. Mert eddig gyerek voltál, most pedig serdülsz. Szerintem az kellene először megértened hogy ami történt veled az elmúlt évben nem egyszerű hízásak nevezik hanem pubertás korszaknak. Természetes folyamat, amit te rosszul értelmeztél. Ilyenkor sokat változik a test, kívül belül. A koplalással nem hagyod hogy ez a természetes folyamat végbemenjen. Kellenek a vitaminok hogy jól működjön a tested, ne legyél beteges, ne legyél vérszegény, legyen normális menzeszed stb. Ha ezt elfogadod akkor nem lesz nehéz megint normálisan enned. Lehet egészségesen, nem falva. Van egy középút amit ha betartasz akkor nem fogsz elhízni. Az 55 kilót én is minimálisnak gondolom.
2020. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez akkor is keves, ha vekony csontjaid vannak es nem vagy izmos. En 49 kilosan 167 centivel nem menstrualtam, hirtelen fogyas utan. De 52 kiloval mar csak vekony, 54-gyel tokeletes voltam. Madarcsontu vagyok. Te ennel magasabb vagy. Kb 56-58 kilo minim kellene.
2020. okt. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 168cm vagyok. Nekem ideális az 55kg. És mév úgyis nagyon vékony vagyok. Mikor 50 voltam már kalóriadús diétát kaptam a kórházban. Én szervi betegség miatt fogytam le. És borzasztóan néztem ki. Te magasabb vagy nálam jóval. Ha nem látod milyen kórosan sovány vagy akkor gondok vannak nálad mentálisan is és nem csak a külső miatt gáz ez hanem az egészséged is rá fog menni. Nekem pl áttetszőek lettek a fogaim, hullott a hajam, hullámosak lettek a körmeim. 1 év volt mire helyrejött a fogaim azóta is olyanok. Nem jó játék ez. Keressetek egy dietetikust sokat segíthet egy egeszséges étrend kialakításában.
2020. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!