Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáradtság ellen jó egy magnézi...

Fáradtság ellen jó egy magnézium+cink+B6 vitaminos étrendkiegészítő?

Figyelt kérdés

Inkább fizikai fáradtságról van szó. Eszek rendesen a fő tápanyagokból, illetve zöldség+gyümölcsöt is, olajos magvakat,kerülöm a feldolgozott szénhidrátokat is.


Szóval tényleg annyi, hogy most egy fizikálisabb munkám van, és kimerültek a tápanyagraktáraim, fáradtan ébredek, kissé legyengült vagyok, hiába alszom rendesen.


Nem tudok rájönni, hogy milyen tápanyag/vitamin aminek a hiánya ilyenkor okozza a fáradtságot, de ez a mg+zn+B6 tűnik olyannak, amivel talán lehetne kezdeni valamit 🤔


Rosszat nem tehetek ezzel, ugye?

Mivel kísérletezzek még? Többi B6? C vitamin? Egyik oldalon még egy ilyen felsorolást láttam:

Tápanyagok hiánya: B, C, Q10, carnitene, omega3, liponsav…

ásványi anyagok Mg, Zn és Se


(D vitaminnal tuti fel vagyok töltve most így nyár után, Kalciummal is a tejtermékek miatt (ajánlás felett fogyasztok))


Köszönöm a segítséget!


2020. szept. 28. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Fizikai fáradtságra legjobb az alvás, pihenés.
2020. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, ártani szerintem nem fog.

Én is elég fáradtnak érzem magam az utóbbi napokban, egyrészt fizikailag is jócskán megerőltettem magam, másrészt szerintem az időjárásnak is lehet hozzá némi köze.

2020. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem írtam, hogy alszok eleget. 7 órával szoktam kipihenten ébredni, most viszont teljesen kómás vagyok akkor, nem bírok felkelni. Még kell 2 órát aludnom. És akkor is fáradt vagyok.
2020. szept. 28. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el vérvételre, ott kiderül ha van valami hiányod. Egyébként gyakoribb fáradságnál a vashiány.
2020. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!