Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy medencefenék-diszf...

Lehet, hogy medencefenék-diszfunkcióm (PFD-m) van?

Figyelt kérdés
12 éve csak hashajtóval van székletem (3-4 naponta veszek be 20 csepp Dulcolax-ot), és most már zsinórban az 5. alkalommal (tehát kb. 15 napja) van szorulásom, de ez a szorulás NEM olyan szorulás, amit a hashajtó okoz (amikor a visszájára fordul a hatása), mert van széklet, csak jóval kevesebb, mint amennyi lenni szokott (sokat eszek), és már nagyon régóta úgy érzem, hogy a székelésnél sosem ürül ki rendesen, sőt sok bent marad. Egyszerre van székrekedésem és hasmenésem, és úgy érzem, hogy nagyon "be van dugulva" már a végbelem, vagyis nagyon sok széklet van bent, ami egyszerűen nem tud távozni a legnagyobb erőlködéstől sem, ugyanakkor közben olyan hasmenésem is tud lenni, hogy szinte már csak víz folyik, de ez kis mennyiség, és úgy érzem, hogy sok széklet bent marad. Gyanakszom arra, hogy medencefenék-diszfunkcióm (PFD-m) van, és ez okozhatja esetleg az olyan nagymértékű szorulást, amit nem tudok kiüríteni...

#szorulás #Dulcolax #hashajtó #medencefenék-diszfunkció
2020. szept. 28. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

hiányzik a kulcsszó-felsorolásból a #hipochondria. :))


Ha ilyen régóta problémád van ezzel, miért nem mentél soha szakorvoshoz????

2020. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mentem már többször, ki is vizsgáltak, nem találtak (akkor még) semmit...


Ez is az én kérdésem volt, itt bővebben lehet erről olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


A változás csak annyi, hogy azóta már van munkám bő 1 éve (ami persze itthoni munka, mert csak azt tudom csinálni)...

2020. szept. 28. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ajjaj... Te szoktál az Index fórumra is írogatni ezügyben?
2020. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, hogy a te szemszögéből nézve válaszoljak, inkább egy legalább teniszlabda nagyságú daganat zárja el a vastagbelet.

Erre ugyanazokból a vizsgálatokból következtettem, amiből te a PFD-re.

Vagy gasztroenterológiára menj el, vagy kezeltesd a hipochondriádat.

2020. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: az előbb linkelt korábbi kérdése szerint 15 éve pszichiátriai beteg....


Tehát tudja, hogy mi a baja!

2020. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lemaradt: NEM az, amit leír. Hanem a pszich. betegség.
2020. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

12 éves hashajtózok folyamatosan, és ilyenre még SOHA NEM VOLT példa, mint ami a közelmúltban történt/történik velem (amit leírtam a kérdésben...), lehet, hogy nem pont PFD, de hogy valami NAGYON NINCS RENDBEN, az tuti... Ma reggel felhívtam a háziorvost, aki azt mondta, hogy próbáljak más (természetes) hashajtót... Eddig 2x30 mg-ot ittam a Laevolac-ból, este még iszok 30 mg-ot, ha holnap nem lesz hatás, este szedek be megint 20 csepp Dulcolax-ot, és ha holnap után sem lesz javulás, akkor felhívom újra, és meg fogom kérni, hogy adjon beutalót a gasztróra...

Tényleg nagyon félek, szorongok és IDEGES vagyok emiatt a problémám miatt, a munka is sokkal nehezebben és lassabban megy, de legyen nektek igazatok, hogy csak vaklárma az egész, de én ÉRZEM, hogy sajnos ez nem az lesz... :-(

2020. szept. 28. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!