Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki vegán és elutasít...

Z003 kérdése:

Ha valaki vegán és elutasít minden állati eredetű dolgot (nem csak ételt hanem pl ruhákat is), akkor a benzinnel/kőolaj termékekkel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Ha valaki vegán és nem szeretne semmi olyan tárgyat használni vagy fogyasztani ami állatok élete vagy szenvedése árán készült, akkor a különböző kőolaj termékeket is elkéne utasítania? Mert hát azok nagyrészt halott állatokból készülnek.


Vagy ez olyan hogy túl rég halt meg és akkor már nem számít? De akkor hol van a határ, hány évnek kell eltelnie hogy már ne számítson állati terméknek?


Vagy ezzel úgy vannak hogy nem gondolnak bele, és vagy kivitelezhetetlen lenne az életük, de akkor meg kicsit álszentnek érzem. (persze ettől még szép gesztus hogy törődik az állatokkal és a földel. De mondjuk az aki nem eszik egy bizonyos gyümölcsöt azért mer méheket kellet a fákhoz vinni hogy beporozzák és ezzel sérültek a méhek, azok szerintem elég elfogultak hogy gondoljanak arra hogy a benzin is állati eredetű)



2020. okt. 22. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyenek vezetnek teslát.
2020. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Ez csak képmutatás. Ellenkező esetben a legtöbb gyógyszert is el kellene utasítaniuk, hisz állatokon tesztelik.
2020. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Még mindig jobb ha valaki tesz annyit az állatokért amennyit tud (még ha nyilván nem is tud mindent megtenni) , mint aki semmit nem tesz.

Mondom ezt húsevőként.

Nem értem miért szúrják a szemét a vegánok bizonyos embereknek.

2020. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegzálják a vegánokat
2020. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Húsevő vagyok..

Ennél sokkal egyszerűbb kérdés, hogy egy olyan boltban fog -e vásárolni, ahol állati eredetű termékeket is forgalmaznak. Természetesen igen, de ő megteszi az általa tehető legtöbbet az elvei szerint. Nem érdemes ilyen sarkosan gondolkozni!

2020. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul tettem fel a kérdést, természetesen tisztelet azoknak aki védik az állatokat és a földet.


De rengeteg olyan cikket hírt olvasni mint amit a kérdésben is említettem, hogy egyeseknek már az sem tolerálható ha nem helyi méhekkel poroztatnak be egy gyümölcsöt, hanem méheket szállítanak és ezzel sértik a méheket (ami gyakorlatilag csak stresszben nyilvánul meg). Ezek mellet szerintem jogos a kérdésem hisz még senkit nem hallottam ezt említeni.


Tudom hogy minden csoportnak vannak szélsőségei mégis sosem hallottam ezt megemlíteni (hacsak nem a petrol ipar kártékonysága miatt).


És akkor át is fogalmaznám a kérdést elméletben egy vegán aki a lehető leg szigorúbban veszi az életformáját, haszálna pl. benzint ha tudja hogy az is állati eredetü, vagy csak más megoldás nem révén fanyalodna rá?

2020. okt. 22. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A több ezer, vagy millió éve meghalt állatokat nem az ember tenyésztette és ölte meg. A vegánok az állatok kihasználását és szenvedését utasítják el. Ezeket az állatokat nem használták ki, és nem szenvedtek azért, hogy egy ember tudjon pörköltet enni ebédre, szőrme kabátot hordani, stb.


Egyébként ha komolyan érdekel a téma és nemcsak provokálni jöttél, nézz utána hogy mi az a kőolaj, és a vegánság. 5 perc alatt megérted, miért nincs közük egymáshoz.

2020. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik volt némi hiányosságom az alapvető koncepció terén, kösz hogy értelmes, összeszedett választ adtál.
2020. okt. 23. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
#2 Sokan elutasítják. Na, most mi van?
2020. nov. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az okologiai okok mellett, sokan etikai es egeszsegugyi okok miatt valasztjak a veganizmust.


Ebben a videoban egeszen jol osszefoglaljak a "veganizmus egeszsegtelen" elleni erveket.


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!