Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg káros napi 3-5 L...

Tényleg káros napi 3-5 L vizet meginnom?

Figyelt kérdés

Azt mondták ugyanis a szaktársaim, hogy ekkora vízmennyiség már káros, ugyanis kimossa az elektrolitokat a szervezetemből.

Alapjáraton kevesebbet kellene innom és a napi 1.5-2L ajánlott vízbevitel is hülyeség, ugyanis fiatal korban csak akkor kell inni, ha szomjas vagy. Idősebb korban kell megnövelni a folyadékbevitelt csak.


Vélemények?

Köszönöm!



2020. nov. 1. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Káros
Egészséges
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy mekkora vagy. Ha 3gy 165cm, 50kg-s nő, akkor sok, ha egy 100kg,180cm férfi, akkor jó
2020. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány kiló vagy, fiú vagy lány és hány éves??


Nekem orvosi javaslatra is meg kell innom 4-5 liter folyadékot naponta. De nem eröltetem ezt a mennyiséget magamba, 2 liter folyadéknál már van néha olyan hogy száradok kifele, ez mondjuk csak inkább akkor van, ha nincs időm inni. Nyílván van akinek sok a 2 liter folyadék, de van akinek a 4 liter is kevés.

2020. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nagyon nem mindegy, hogy 3 vagy 5 liter... És, hogy mekkora vagy és mennyit mozogsz. A 3 liter rendben van, de ha egy alacsony aktivitású, átlag méretű ember vagy, az 5 liter már sok lehet.
2020. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a vércukorszinted.
2020. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18/F

Nem mindegy az sem hogy mennyire vagy aktív a nap során. Például egesznap az ágyban fekszel, vagy mondjuk elmész kardiózni, egy edzés során akár képes valaki kiizadni vagy 1 liter folyadékot, amit pótolni kell.

Én járok konditerembe, egy teljes edzés alatt megszoktam inni 1,5liter vizet. Suliban is elviszem magammal 1,5liter vizet, és néha meg megiszom 2-3 bögre teát itthon is, szóval körülbelül a napi folyadékbevitelem 4L.(183cm, 77kg).

Illetve az sem mindegy hogy pl nyár van, vagy tél. Szerintem a nagy hidegben 2,5-3l-t fogok tudni csak inni.

Szóval ha mozogsz, magasabb a fehérjebeviteled, akkor 20kg/l (pl ha 60kg-vagy akkor 3l.)

Maradjunk annyiban, hogy szerintem egy kicsit is valamit mozgó 50kg feletti egyénnek, a 3L folyadék szerintem semmiképp sem káros.

A szomjassag pedig már a dehidratáció jele.

Egyébként én megfigyeltem hogy ha többet iszom, jobb a koncentrációs képességem, nem vagyok annyira fáradt, és a bőröm is javult.

A biológia tanárom is azt mondta nekünk még régebben(elég okos nő). Hogy délután 2órára már megkéne innunk kb 1-1.5L vizet.

Remélem elég információval szolgáltam!

2020. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én csecsemőként kiszáradtam. Akkor aztmondták az orvosok hogy mindig is többet iszok mint mások. Ez be is jött, 16 évesen korházban voltam ahol lemérték hogy mennyit iszok, a záróban 7-8 liter volt. Ami valószinűleg igaz is mert átlag 6-7 deci lemegy akármiből, de főleg vízből egy húzásra. a 7 decis poharam, kb annyi mint másnak a 2 decis. Közben később lett gond a pajzsmirigyemmel is, arra adtak gyógyszert, azóta kb csak 5 litert iszok. de egy ivásra még mindig lemegy annyi mint előtte, csak ritkábban kell.


Ugyan akkor most 175 cm és 110 kiló vagyok.

2020. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, tehát 176cm és 65kg lány vagyok.

Magas prolaktin tartalmú készítményt szedek, szednem is kell rá bromochriptint (tejcsorgás-csökkentés céljából).

Sportolok, heti rendszerességgel, heti általában 1-2X. Szaunázni is el szoktam járni, ugyanennyiszer.

Most nem tudom, hogy ezek alapján amit leírtam, megfelelő-e a vízbeviteli mennyiségem.

(Nem vagyok cukorbeteg, antipszichotikumot szedek)

2020. nov. 2. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Igyál 3liter körül, az az aranyközépút szerintem.
2020. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SAMpernatural ***** válasza:

ki lehet számolni hogy mennyi víz szükséges...

neked: 6,5x4=26 ,azaz 2,6liter vizet kellene meg innod.

de ne felejtsd hogy nem csak az víz amit megiszol, a levesek, gyümölcsök is beleszámolhatók :)

2020. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!