Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lisztérzékenységet megállapí...

A lisztérzékenységet megállapító vizsgálat (ok) miből áll (nak)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak vérvételre van szükség. Legalábbis nekem csak az volt.
2010. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vérvétel.Egyébként jobb patikákban már lehet ilyen tesztet kapni és otthon pillanatok alatt megcsinálhatod.Én is vettem egyet,de azért a megnyugvás kedvéért elmentem vérvételre is(mindkettő negatív lett)...az utobbival csak annyi a gond,hogy 2hét mire megjön az eredmény,a teszt viszont azonnali(2000-4000ft között mozog).
2010. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A teszt kb. olyan, mint a terhességi teszt: ennyiből nem állapítható meg biztosan a betegség. Először vérvételre kell elmenni, itt egy speciális ellenanyagot keresnek. Ha ez negatív, akkor további teendő nincs. Ha ez pozitív, akkor kell csináltatni egy bélbiopsziát, ez ma még kell a diagnózis felállításához. Ami fontos: ha gyanakszol is lisztérzékenységre, vizsgálatok előtt semmiképp nem szabad elkezdeni a diétát, mert álnegatív eredményt kapsz.
2010. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönjük a felvilágosítást,de ha tudsz olvasni,mindketten már rég megírtuk,hogy vérvétel...nem pedig az van írva,hogy elég csak egy teszt!
2010. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pfffff..utolsó, te meg milyen gáz vagy! Az utolsó előtti odaírta a gyomortükrözést is, ami hozzá tartozik a vizsgálathoz. és tudom pontosan, mert nekem is volt, és pozitív lett.:S
2010. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16:21-es: az első válaszoló azt írta, elég a vérvétel. Ez nem igaz. Te azt írtad, hogy a teszt negatív, akkor minden ok. Ez sem igaz minden esetben. Jelenleg a coeliakia diagnózisának felállításához szükséges a vérvétel, ennek pozitivitása esetén a vékonybél biopszia. Ez után lehet kijelenteni a betegség meglétét, a diéta kezdetét. Kedves Kérdező! Te magad gyanakszol lisztérzékenységre, vagy gyereket esetében? Ha tudok, szívesen segítek.
2010. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a háziorvosom gyanakszik arra, hogy lisztérzékenységem van, mert vashiányom van és vérszegény is vagyok és ráadásul egy fél éve különféle emésztőrendszeri problémáim vannak, mint pl: nagyon gyakori hasmenés, haspuffadás,gázképződés,görcsök stb.és emellé nagyon nagy mértékben hullik a hajam (1-1 hajmosás alkalmával 30-40 szál a kezemben marad és akkor még nem beszéltem a fésülködésről...) és az elmúlt 1 évben több hónapig tartó kiütéseim is voltak testszerte, amit az orvosok azóta se tudnak megmagyarázni...

Mindezek miatt kaptam beutalót lisztérzékenységi vizsgálatra, viszont sajnos csak október végére kaptam időpontot és addig viszont nem tudom, hogy mit csináljak, hogy tudnám elkezdeni kideríteni, hogy valójában mi bajom van. 2 hete volt gyomortürözésem, ott viszont az orvos nem talált semmit, viszont biopsziát nem csinált.

Ha bármiben tudnátok nekem segíteni nagyon hálás lennék!

2010. aug. 11. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!