Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki vizsgálja az ivóvíz minőség...

Kasska kérdése:

Ki vizsgálja az ivóvíz minőségét /kútból nyert víz/, hogy iható-e? Kb. mennyibe kerül a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ÁNTSZ-nél vizsgálják, ha jól tudom, hívd fel őket! Ha minden igaz be kell menni hozzájuk steril üvegért, mert csak abban fogadják a mintát. Az eredmény kb 2 hét alatt megvan. Hogy pontosan mennyibe kerül azt nem tudom, 25-30 ezer körül. Nagyon sokmindentől függ, hogy a kútból nyert víz iható e. Milyen talajrétegek vannak, van e mindenhol csatornázás, stb, így bizonyos időközönként újra és újra be kell vizsgáltatni, hogy nem került e valamilyen szennyeződés azóta bele... ebben is az ÁNTSZ-nél tudnak segíteni.
2011. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Lakhatási engedélyhez, üzletnyitáshoz tényleg kell a laboratóriumi vizsgálat, ÁNTSZ, vízművek laborjából kell hívni vízminta-vételezőt, és 25-50 ezer pénz. Be is lehet vinni, úgy olcsóbb, de akkor "nem akkreditált" a mintavétel, nem fogadják el.

Ha nem engedélyhez kell, lehet vállalkozásokkal is vizsgáltatni a vizet. A vízkezelő cégek (nem a víztisztító kereskedők, ők csak elektródákkal bűvészkednek!), vállalkozók is végeznek vízminőség vizsgálatot, mivel a vízkezelő gépek beállításához ezek kellenek. Akinél én vizsgáltattam a vizet, 10.000 pénzért csinálta meg nálam, a szemem előtt. A melóhelyen félig-meddig az én munkám is kapcsolatos a vízzel, de ez az ember nagyon profi, és azonnal pacekból mondja, hogy melyik érték miért jó, vagy rossz, és mi kell hozzá, ha kezelni kell.

[link]

Nem csak azért itt rendeltem meg a vízvizsgálatot, mert olcsó. Valahogy elfelejtődött a kutam engedélyeztetése. ;-) Itt meg diszkréten dolgoznak...

2011. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!