Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kéne átállni a cukormente...

Hogy kéne átállni a cukormentes életre?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 19:55
 1/3 anonim válasza:
100%
Fokozatosan.
2020. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fokozatosan. Legkönnyebb cukormentes innivalókat inni, nagyrészt vizet, de manapság rengeteg cukormentes üdítő kapható, ha néha változatosan szeretnél inni. Kávét, teát cukor nélkül vagy édesítőszerrel lehet inni. Édességet enni egyáltalán nem kell, bár rengeteg cukormentes keksz, nápolyi, csoki kapható, de otthon is lehet sütni. Ezen kívül sokan cukroznak olyan ételeket is, amiket nekem eszembe sem jutna pl. borsófőzelék, borsóleves, zöldbabfőzelék, leves, ezekbe nem értem, hogy minek kell cukor, anélkül is édeskés ízük van. Ha eszel olyasmit, hogy diós, mákos, grízes stb,. tészta, por állagú édesítővel meg lehet szórni, bár ezekben az ételekben inkább csak kalória van, nem táplálóak. Cukros gabonapelyhek helyett cukormentes müzlit lehet választani. Ha nagyon kívánod az édeset, sokféle gyümölcs kapható télen is, édes almák, pl. Red Chief, szőlő, stb.
2020. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 eddmagadegeszsegesre ***** válasza:
100%
A cukron kívül más, természetes édesítőszerek is vannak. Mi például a datolyát és a banánt használjuk főként. A datolyából egyszerűen lehet datolya szirupot készíteni. Azután azt, hűtőben tárolva bármikor elő lehet venni. Ahhoz, hogy ne hiányolja a szervezet a cukrot, egy kis életmódváltásra is van szükség. Jó cikkeket lehet a témában találni itt: [link]
2020. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!